Twitter přinese otravnou reklamu a zruší starou verzi webu

0

Loni začal Twitter experimentovat s reklamou, letos ji chce rozšířit do viditelnějších míst. Promoted Tweets (zaplacené tweety ve stylu nabídek Slevomatu) se začaly objevovat v klientu HootSuite a také ve výsledcích vyhledávání. Podle zdrojů Financial Times ale už brzy budou zasahovat do timeline všech uživatelů. A co více, tento tweet bude zřejmě přilepen stále na první pozici.

Promoted Tweet

Podle Mashable se má reklama v uživatelských feedech objevit už během dvou měsíců.

Z dalších reklamních systémů Twitter používá Promoted Accounts (doporučené účty) a Promoted Trends (zaplacená témata v Trending Topics). Ty už na hlavní stránce jsou nenápadně skryty.

Konec starého Twitteru

Loni začal Twitter kromě reklamy nasazovat také nové webové rozhraní. Asi se shodneme na tom, že je lepší než to staré (i když stále nezvýrazňuje příchozí soukromé zprávy!). Uživatelé se ale stále mohli rozhodnout používat to původní. S tím by měl být konec. Twitter sám upozorňuje, že dojde k automatickému přepnutí do nové podoby „velmi, velmi brzy“.

Starý Twitter

Kdo nemá rád reklamy (Twitter se ale nějak živit musí a dosud s reklamou neotravoval) ani nové webové rozhraní, toho musí chystané změny pěkně nakrknout. Patříte do této skupiny?

Zdroj: FT, Mashable (1, 2)

Twitter přinese otravnou reklamu a zruší starou verzi webu

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Nic co by se nedalo očekávat časem i u nás. Vždy se najde dost aktivních propagátorů takového řešení. Umělý strašák byl již vytvořen a teď jen počkat na opatření pro boj s ním 😉

  2. Jak novela řeší slabě zabezpečené (domácí,firemní) WiFi sítě disponující připojením k Internetu, standard WEP se dosud vyskytuje na desítkách procent z nich. Zneužití takových AP pro konektivitu k Internetu může být otázkou několika minut. Lze očekávat, že zákon (jeho novela) bude řešit trestně právní zodpovědnost majitelů těchto AP? Budou obvinění z nedbalosti, či přímo z napomáhání k přípravě teroristického útoku stejně jako tak ti, kteří si nechají své ID odcizit/zneužít?

    Legislativa/represe by neměla společnosti způsobit větších škod (na svobodě, právech, ….) než to před čím má v úmyslu chránit. O tom, že takové opatření bude vůči cílové skupině neúčinné, omezí jen zákony dodržující jedince, ani nemluvě.