Úprava tweetů je možná o krok blíž. Mluví o ní šéf Twitteru Dorsey

1
Twitter
Twitter

V březnu to bude 13 let od spuštění Twitteru. Pro sociální síť, kterou dnes využívá 330 milionů lidí, byly typické tři věci. Omezený prostor pro vyjádření, oživení konceptu #hashtagů a nemožnost příspěvky zpětně upravit.

Hashtagy jsou dnes populárnější než kdy jindy a okopírovaly je i další sítě. Příspěvky již více než rok mohou mít 280 místo původních 140 znaků. Editace příspěvků ale stále chybí. Jednou napsanou hrubku či jinou chybu už nevrátíte zpět. V Twitteru ale přemýšlejí, jak z toho vybruslit.

Promluvil o tom samotný spoluzakladatel a nynější šéf firmy Jack Dorsey v podcastu Joea Rogana. Ten se Dorsey zeptal, proč lidé nemůžou zpětně upravit například překlepy. Host reagoval tak, že Twitter byl založen na esemeskách a ty také nelze po odeslání měnit.

Tím zřejmě popisuje jednu z prvních funkcí, kde se skutečně pomocí SMS poslanou ve speciálním formátu na zvláštní číslo dalo tweetovat. Dodnes tato možnost funguje v Británii a Německu, ale ve srovnání s mobilními aplikacemi i webem má jen naprostý zlomek uživatelů.

Dorsey nicméně řekl, že editace příspěvků je něco, o čem tvůrci stále přemýšlejí. Informace se na Twitteru šíří rychle a odeslaný příspěvek může během pár sekund někdo retweetnout dál. Co kdyby se ale úpravou příspěvku kompletně změnil význam sdělení a následný retweet by už nedával smysl? Na tohle pravděpodobně narážejí i provozovatelé sítě.

TIP: Šéf Twitteru by se nebránil odebrání „lajků“.

Šéf firmy totiž říká, že úprava by mohla fungovat tak, že odeslání tweetu by bylo zpožděné o 5 až 30 sekund a během té doby by ještě autor mohl text stihnout upravit či opravit. Jestli se toho ale opravdu dočkáme, případně kdy, to už Dorsey nenaznačil.

Úprava tweetů je možná o krok blíž. Mluví o ní šéf Twitteru Dorsey
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

1 komentář

 1. Nevím na co si hrají a vymýšlejí kraviny typu „odeslání tweetu by bylo zpožděné o 5 až 30 sekund a během té doby by ještě autor mohl text stihnout upravit či opravit“. Proč prostě nepovolí zpětnou editaci, třeba na 5 minut. Mazat jde.
  Omezení na délku by také měli zrušit, stejně se to hromadně obchází řetězením tweetů, které to jen a jen znepřehledňuje.
  Ještě by mohli zavést u uživatelských účtu něco na způsob kategorií, aby si pak sledující mohl vybrat jen to, co ho od daného uživatele zajímá, jen by to prospělo. Bohužel dnes se od jednoho člověka míchá nezajímavý obsah (ahoj, právě jím tohle) se zajímavým a nelze to odfiltrovat, hashtagy na to nejsou použitelné.
  Úpravy by zasloužilo i zobrazování vláken. Delší nejsou přehledná a občas mám problém v nich něco zpětně najít, jak se musí proklikávat jednotlivé příspěvky, zda si neudělaly svou větev atd.
  No a jako třešničku by konečně mohli zavést vylučování (nebo seskupování) duplicit, když X lidí nasdílí stejný obsah (odkaz na článek atd.).
  Twitter podle mě už dlouho není jen o tom napsat krátký příspěvek nebo postřeh, dnes už je hodně nepřehledný. Nemají se bránit změně, jen by mu to podle mě prospělo.