Twitter už má dvacet miliard příspěvků

0

Populární mikroblog dosáhl laťky 20 miliard tweetů. Stačily na to pouze čtyři roky existence. Oficiální datum spuštění je uváděno 16. července 2006. Velký boom odstartoval až na podzim roku 2008, kdy síť dosáhla jedné miliardy příspěvků. A čísla od té doby stále rostou. Loni v říjnu už to bylo pět miliard, na začátku března 2010 pak důležitý milník deseti miliard (viz Mashable).

GigaTweet

Zdvojnásobit tento počet trvalo pouze pět měsíců. Zajímavými statistikami je počet příspěvků za vteřinu. V březnu se jich napsalo okolo 600, dnes už skoro dvakrát tolik. Podle předpokladu počítadla GigaTweet přibude sto milionů tweetů každý den a pár hodin k tomu. S tímto tempem můžeme hranici 30 000 000 000 překonat za zhruba 121 dní.

GigaTweet není úplně přesný a stejně tak ID každého příspěvku nemusí odpovídat přesnému počtu tweetů. Ale odchylka nebude velká. Tento tweet byl pořízen asi minutu před dosažení hranice v počítadle, přesto už má navýšené ID o 200 000.

Slavný 20 000 000 000. tweet patří uživateli @OJAL_jp. (via Mashable, mimochodem screenshot jsme chytli přesněji než oni :-))

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. síť je nejvíce rozšířena ve Velké Británii a Severní Koreji.

    Šotek nám tu zprávu trochu zmršil. Silně pochybuji, že lidé v SEVERNÍ KOREI vědí co je to počítač, natož internet.