Twitter válí. Dosáhl mety 250 milionů tweetů za den.

0

CEO Twitteru, Dick Costolo, se na konferenci Web 2.0 v San Franciscu pochlubil zajímavými čísly. Navíc neskrýval velké ambice do budoucna.

Dle Costola společnost v současné době registruje 250 milionů tweetů za den. Přitom před rokem to bylo „pouze“ 90 milionů. A to je pokrok, za který jsou ve vedení patřičně hrdí. Zlepšila se i celková aktivita uživatelů. Na začátku ledna bylo ze 100 milionů lidí denně aktivních 30% z nich, nyní to je však až 50% ze současného počtu.

CEO TwitteruDick Costolo, CEO Twitteru

Tento úspěch si Costolo vysvětluje především tím, že na internetu je nyní spousta kvalitního materiálu, který lidé chtějí sdílet a bavit se o něm. Nyní však Twitter čeká další malý boom, a to díky integraci klienta přímo do iOS 5, který se právě dostává mezi uživatele. Už nyní integrace ztrojnásobila počet registrací do této sociální sítě. Do budoucna by si Costolo přál, aby se Twitter dostal na práh dvou miliard uživatelů. A toho se prý dá dosáhnout pouze jedinou variantou – zjednodušením celého systému.

Zdroj: TechCrunch

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Autor ve svém škodolibém protimicrosoftím nadšení zapomněl podotknout, že YouTube patří Googlu a nemá s Microsoftem technologicky nic společného a Microsoft tu službu jen využívá (narozdíl od Sony, která je provozovatelem svého portálu).
    Takže objektivní by bylo napsat, že si hackeři smlsli na Googlu nebo na YouTube a jejich proklamované bezpečnosti (v Google nepožívají z důvodů bezpečnosti žádné počítače s Windows – jen Linux a Apple).
    Ale to by tady třeba Google přestal inzerovat, že …

    Honza