Twitteru ubývají uživatelé. Ale konečně se udržel celý rok v zisku

4

Twitter může být s rokem 2018 spokojený. V posledním čtvrtletí utržil 909 milionů dolarů (24% růst) a dosáhl čistého zisku 255 milionů (280% růst oproti Q4 2017). V černých číslech navíc uzavíral všechny kvartály, takže vůbec poprvé v historii zakončil celoroční hospodaření v plusu. Rok 2018 přinesl tržby 3 miliardy dolarů a čistý zisk 1,2 miliardy.

Co však musí provozovatelům dělat starosti, je menší aktivita uživatelů. Jejich počet totiž již třetí čtvrtletí klesá. Každý měsíc se na Twitter alespoň jednou podívá 321 milionů uživatelů, před rokem to bylo 330 milionů. Zájem ztrácí Američané i zbytek světa. Na druhou stranu ale roste počet těch, kteří jsou na Twitteru aktivní každý den. V průměru jich je 126 milionů.

TIP: Jak to vypadá s editací příspěvků na Twitteru?

Hlavním penězovodem Twitteru je reklama. Z oněch 909 milionů pochází 791 milionů z inzerce, zbylých 117 milionů mají na svědomí licenční poplatky a další druhy příjmů. Stejně jako u Facebooku zde platí velký nepoměr mezi příjmy v USA a zbytku světa. Amerika tvoří jen 20 % uživatelské základny Twitteru, ale pochází odtamtud 54 % utržených dolarů.

Twitteru ubývají uživatelé. Ale konečně se udržel celý rok v zisku
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  1. Jsem asi blbej, ale kde je na Twitteru reklama? Používám Tweetdeck, nemám zapnutý AdBlok apod., ale nikdy jsem tam žádnou reklamu neviděl. Nebo jsem jen tak naivní a reklamu jsem jen mezi jinými tweety nepoznal? Takové záměrné maskování by si ale předpokládám Twitter nedovolil.

    Jinak, jak jsem psal v komentáři zde https://www.cnews.cz/twitter-uprava-tweetu-jack-dorsey-2019, Twitter se podle mě musí změnit na rozumnou komunikační platformu a nezůstat myšlenkově ve stylu doby jeho vzniku. Tehdy to asi smysl mělo, dnes mu to podle mě škodí.