Twitter zkouší přidat tlačítko „Nelíbí se mi“. A tvrdí, že nejde o „Nelíbí se mi“

2
Twitter a tlačítko dislike
Twitter a tlačítko dislike
-
Zdroj: Twitter

Některým uživatelům Twitteru s iOS se změnila tlačítka pod tweety. Sociální síť tím testuje, jak lidé přijmou novou funkci. Místo lajku se jim objevily dva nové prvky. Šipka nahoru a šipka dolů.

Neboli líbí se a nelíbí se ve formě hlasovacích tlačítek podobně jako na Redditu. Twitter zřejmě testuje více designových variant, neboť jiní uživatelé vidí místo šipek klasický palec nahoru a palec dolů. Existuje ještě třetí verze se srdíčkem a šipkou dolů.

Před lety používal Twitter hvězdičku (favorite – oblíbený), čímž se od Facebooku odlišoval, ale nakonec přešel na běžný lajk ve tvaru srdíčka. Je spíše málo pravděpodobné, že by nová varianta prošla. Sociální sítě totiž dnes upouštějí od jakýchkoliv prvků, které by mohly být brány negativně. Na druhou stranu by jim mohly pomoci omezit dezinformace.

Twitter zdůrazňuje, že nejde o tlačítko „Dislike“, jenže přesně tak jej uživatelé berou, neboť pouze to dává smysl. Namísto toho píše, že to síti pomůže pochopit, co je a není relevantní. Sociální sítě se totiž brání jakýmkoliv negativním prvkům, které by mohly někoho urazit. Dokonce uvažují i o nezobrazování kladných hlasů, které prý též mohou mít negativní dopady. Třeba když jich máte málo.

A tlačítko edit stále v nedohlednu…

zdroj: Twitter

Twitter zkouší přidat tlačítko „Nelíbí se mi“. A tvrdí, že nejde o „Nelíbí se mi“
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (85%) 4 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. Neco podobneho řešil i fb pred nejakou dobou.
    Kdyz napisu: zemrel nas pes. Nekdo da palec nahoru takovemu prispevku tak to znamena co? Vyjadruje soucit nebo ze je rad ze to psisko poslo? To samé když da palec dolu.

    • Na negativní informace má monopol mainstreamové zpravodajství. Musíte to otočit do pozitivní zprávy. Např. „Děkuji nebinární psovité šelmě *jméno* za společnost na této planetě, očichávalo všechny zadky stejně bez ohledu na rasu, očůrávalo všechny lampy bez ohledu na barvu, nyní se onoho prosluněná genderless duše nachází v novém rozměru dle vlastní volby“ Za to už není problém dostat srdíčko ne?