Twixtor převede obyčejné video na úžasné slow motion

0

Ne každý má doma vysokorychlostí kameru, která stojí desetitisíce dolarů (jako třeba Phantom Flex), ale jistě máte všichni rádi jejich výsledky. Záznam 2500 fps puštěný v běžné rychlosti 25 snímků za vteřinu je tedy 100× pomalejší než realita.

Určitě znáte zpomalená videa s letícími kolibříky, rozprsknuté balónky napuštěné vodou apod. S běžnou kamerou zachytíte v rozumném rozlišení třeba jen 60 fps. Pokud chcete více zpomalovat, musíte zkusit softwarová řešení. Podobné filtry nabízejí různé velké editory videa, z nichž zřejmě nechválenější je Twixtor. Stojí přes 300 dolarů, funguje jako plugin pro všechny slavné střižny Sony, Adobe, Avidu nebo Applu a jeho výsledky jsou úchvatné.

Toto video bylo natočeno zrcadlovkou Canon 550D T2i s objektivem Canon EF 50/1,8 II při 60 fps, které Twixtor převedl na 4000 fps.

Pohyb se zpomalil opravdu výborně, detaily si zachovávají ostrost a nezkušeným okem byste nepoznali, že to netočila vysokorychlostní kamera. Přitom je obraz v podstatě falešný, k původním 60 snímkům se do sekundy přidalo 3940 interpolovaných.

Samozřejmě ani Twixtor není všemocný a zpomalí jen to, co „dostatečně“ vidí. Letící kulku nebo už zmiňovaného kolibříka softwarově nelze takto zpomalit, protože i oba sousední klíčové snímky z původního videa budou mít rozostřené detaily v místech rychlého pohybu.

Via @holcik

Ohodnoťte tento článek!