Týden.cz spustil hyperlokální zprávy pro Prahu

0

Díky „Zprávám z naší ulice“ se Pražané dozví, co se děje za jejich domem a na obsahu se mohou také sami podílet. Informační portál tohoto charakteru si mohou dovolit pouze velká města, která mají dost potenciálních čtenářů, ale zároveň se jim takto podrobně nevěnují velká média. Součástí webu bude i katalog služeb, do kterého se mohou zapisovat i drobní živnostníci a instituce.

Omezit se můžete buď na celou Prahu, městské části, čtvrti, nebo jednotlivé ulice.

„Lidé se prostřednictvím našich stránek dostanou k těm nejpodrobnějším informacím. Kdy bude u nich ve čtvrti přerušený tramvajový provoz, kde praskla voda, kdy začíná zápis do prvních tříd. Naše heslo je: Máš na to, staň se novinářem, zaregistruj se a piš!“ říká produktová manažerka Veronika Vajdiaková.

Většinu obsahu v současnosti tvoří tiskové zprávy jednotlivých městských částí. Pokud ale o psaní projeví zájem samotní Pražané, mohl by z portálu stát nezávislý komunitní deník, na který by jen dohlížela nějaká supervize. Týden.cz nebude mít tolik starostí a naopak získá možná slušnou líheň talentů pro budoucí profesionální práci.

Nový projekt hledejte na adrese zpravyznasiulice.cz, návod na tvorbu vlastních článků je pak zde.

Zdroj: Týden.cz

Ohodnoťte tento článek!