U Applu budete za aplikace atd. konečně platit v korunách. Už za týden

2
Apple
Apple

Apple dnes svým uživatelům zaslal e-mail, že již brzy budou moci v App Storu, iTunes Storu, iBooks Storu, Apple Music a úložišti iCloud platit místo eur korunami. Všichni tak najednou budou platit stejně, kurzy bank už nebudou mít na skutečnou cenu vliv. U Googlu nebo Microsoftu se platí v korunách od nepaměti.

Firma tuto novinku oznámila též na svém webu pro partnery, změna by měla proběhnout do 7 až 10 dnů. Od června tak jistě budeme ve Storech vidět koruny. Místní měny na úkor eura získají také v Polsku, Bulharsku, Maďarsku a Rumunsku. Chile, Kolumbie, Chorvatsko a Peru už zase nebudou platit v amerických dolarech. Proč se doposud v Chorvatsku – členské zemi EU – neplatilo v eurech, je podivné.

Apple také zveřejnil ceny, které budete za obsah platit. Vývojáři si nestanovují konkrétní částky, ale volí tzv. stupně (tiers). U předplatných je takových stupňů 200, začínají na 9 Kč a končí na 29 990 Kč za měsíc. Jednorázové stupně začínají na 29 Kč a končí rovněž na 29 990 Kč. Ve zvláštních případech mohou tvůrci zvolit alternativní stupně v hodnotách nižších (9 a 19 Kč).

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. „Proč se doposud v Chorvatsku – členské zemi EU – neplatilo v eurech, je podivné.“

    Pretože Chorváti sú členom EU ale nie Eurozóny, tak ako Česi. Česi patria do EÚ ale platia českými korunami.