U Microsoftu za aplikace nebo hudbu zaplatíte Bitcoiny. Zatím jen v Americe

0

Můžeme myslím říct, že virtuální měna Bitcoin je zajímavá, dají se o ní vest dlouhé diskuze a momentálně ji spíše osahávají dobrodruzi. Neméně zajímavé proto je, když se gigant jako Microsoft rozhodne měnu podporovat. Jeden uživatel na Redditu vystavil obrázek, že ve svém účtu Microsoft může vedle dárkového poukazu uplatnit také Bitcoiny.

 

Na webu společnosti pak skutečně existuje stránka s nápovědou, takže se nejedná o naprostý výmysl. Naopak, Bitcoiny u Microsoftu opravdu legálně zaplatíte aplikace a jiný digitální obsah dostupný skrze Windows, Windows Phone nebo Xbox. Není přitom jasné, jak dlouho je tato možnost dostupná, ale lze předpokládat, že krátkou dobu. Někdo by si dozajista všiml.

V pravidlech přímo stojí, že virtuální měnou momentálně nelze platit jinde než ve Spojených státech. Nic nevylučuje, že se časem nedočkají uživatelé z jiných zemí. Ze strany Microsoftu se pravděpodobně zatím jedná o experiment. Podpora Bitcoinu může být zlomová a v důsledku pomoci firmě i pokročilým uživatelům.

Zdroj: Microsoft via Reddit | WinBeta

U Microsoftu za aplikace nebo hudbu zaplatíte Bitcoiny. Zatím jen v Americe

Ohodnoťte tento článek!