Uber konečně v Brně. Taxi 2.0 vás o víkendu sveze zadarmo

0
Uber se vrací do Brna
-
Zdroj: Uber

Taxi 2.0 přichází do Brna. Po Praze se tak rozšiřují možnosti, jak v Česku cestovat alternativním způsobem, který se sice nelíbí taxikářům platícím za licence, zato je velmi pohodlný pro uživatele. Ve světě funguje Uber ve více než 500 městech a v Praze od roku 2014. V Brně bylo zatím pouze Liftago, což je online/mobilní dispečink a aplikace v mobilu, ale jejich řidiči i tak musí mít taxikářské oprávnění.

Prozatím je v Brně dostupná služba uberPOP, kde se cena skládá z nástupní sazby, poté se účtuje cena za minutu a za kilometr. Nástupní sazba činí 25 Kč, každá minuta 3 Kč a každý kilometr 9,9 Kč.

Aut zatím není mnoho, po Praze momentálně jezdí 1100 vozidel

Uber do začátku nabízí akci – o víkendu bude jezdit zdarma. Stačí v aplikaci zadat promokód UBERVIKEND a můžete se až čtyřikrát svézt grátis. Akce platí od pátku od 18h do konce neděle a pro jízdy do 150 Kč. Co projedete nad tuto částku, už platíte ze svého.

Generální ředitel Uberu pro Česko a Slovensko Tomáš Peťovský uvedl, že se službu Uber za minulé tři měsíce snažilo přes aplikaci z Brna využít asi 10 000 uživatelů, i když zde Uber ještě nepůsobil. Jestli se i v Brně začnou taxikáři bouřit ukáže až čas.

Ohodnoťte tento článek!