Taxikářská lobby je úspěšná, soud zakázal Uber také v Itálii

2
obrázek: Kai Pfaffenbach, Reuters

Italský soud zakázal Uber v celé zemi. Důvodem má být neférová konkurence vůči taxislužbě. Společnost Uber je rozhodnutím soudu šokována, rozhodnutí soudu prý proběhlo na základě 25 let starého zákona, který nereflektuje dnešní dobu. Uber má nyní deset dní na ukončení služby v celé zemi, nebo se může odvolat.

obrázek: Kai Pfaffenbach, Reuters
obrázek: Kai Pfaffenbach, Reuters

Minulý měsíc skončil Uber v Dánsku, ještě předtím v Maďarsku. Úřady si v každé zemi našly jiný důvod, proč Uber postavit mimo zákon. U nás se s Uberem spolehlivě jezdí v Praze a v Brně, i když magistráty obou měst se netají touhou celé odvětví regulovat.

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. Kdyby nebyl Uber plný diletantů, byla by to super služba. Takhle je to jen banda podvodníků, kteří se ignorováním zákonů snaží získat konkurenční výhody. Přitom se za těch snad 10 let jejich fungování nikde a nikdy ani nepokusili přesvědčit zákonodárce, aby ty „25 let staré a přežité“ zákony aktualizovali a podmínky změnili. Na tradiční taxikáře tady každý nadává, ale Uber dělá vlastně to samé – systematickým porušováním zákonů podvádí své zákazníky.