Ubuntu chce urvat 1 % trhu. Smartphony budou za 200 až 400 dolarů [CeBIT]

0

Šéf Canonicalu na CeBITu přiblížil, jak chce firma se svým Ubuntu prorazit do chytrých telefonů. Mark Shuttleworth řekl, že sice nemají malé cíle, ale nejdou do toho s myšlenkou dominovat trhu a pak selhat. Naráží tím na snahy Microsoftu a BlackBerry, jak prosadit Windows Phone a BB 10.

Pro Ubuntu for phones bude úspěch, když pokryje jedno procento trhu, tedy že bude na jednom ze sta prodaných telefonů. Dost na to, aby Canonical s vývojem pokračoval a ještě pokryl nějaké náklady pro vylepšování desktopového systému.

Edge jako počítač
Ubuntu Edge jako počítač

Firma se loni pokusila crowdfundingovou kampaní získat 32 milionů dolarů, díky kterým by mohla vytvořit vlastní supertelefon Edge. I přes rekordní zájem ale nakonec nevybrala ani polovinu cílové částky. Slíbila však, že i když nevyrobí telefon sama, přinese spoustu novinek s partnery. Před měsícem oznámila spolupráci s čínským výrobcem Meizu a španělským BQ.

 

Telefony s Ubuntu míří do vyšší střední třídy. Podle Shuttlewortha budou stát mezi 200 a 400 dolary. Výše by jít nemohli, protože by už těžko konkurovali špičkové konkurenci. Níže také ne, protože by museli slevit na hardwaru. Výhodou Ubuntu for phones je totiž desktopový režim. Telefon stačí připojit do dokovací stanice a je z něj velký počítač. Desktopové prostředí ale má větší hardwarové nároky.

Zdroj: OMG Ubuntu

Ohodnoťte tento článek!