UFO V51: nejdivnější chladič CeBITu

0

Výstava GlacialTechu nebyla příliš bohatá. Procesorová řada chladičů Igloo nemá proti konkurenci příliš co nabídnout, ale přesto stánek zaujal. Pozornost totiž upoutal UFO V51 – univerzální chladič pro AMD i Intel. Název napovídá podobu s létajícím talířem, já vidím spíš hamburger a černo-žlutá kombinace připomíná jisté zástupce hmyzu.

UFO V51 není novinkou, ale v prodeji už je více než rok. U nás jste jej možná poprvé zaregistrovali, když jsme upozornili na velký test chladičů na Madshrimps.

Hliníkový pasiv má rozměry 92 × 92 × 25 mm (hmotnost 780 g) a je umístěný na kuří nožce složené ze čtyř heatpipe (dvě 6mm a dvě 8mm). Na obou stranách se nacházejí 92mm ventilátory s regulovanými otáčkami v rozsahu 800–2500 rpm. Díky univerzální sadě spon lze UFO použít na desktopových procesorech AMD od patice 754, u Intel pak sockety 775 a 1366.

V onom testu 23 chladičů se v hlučnosti i výkonu umístil zhruba v polovině žebříčku. Na CeBITu ukázal GlacialTech i ostatní z řad Igloo, či třeba zajímavý F1O1 s masivním žebrováním.

Ohodnoťte tento článek!