U:fon nabídne svou síť virtuálním operátorům

0

Společnost MobilKom, která v Česku provozuje mobilní síť U:fon, začne od 1. července poskytovat své kapacity velkoobchodním partnerům. To je první krok pro vznik virtuálních mobilních sítí, které by na infrastruktuře U:fonu stavěly vlastní služby.

Vrchní manažeři MobilKomu jsou přesvědčeni, že pro virtuální operátory je na trhu místo a zájem o mobilní rychlý mobilní internet a bezdrátové pevné linky stoupá. Prvními partnery se staly společnosti Live Telecom (Euphony), WIA a Pe3nyNet, s dalšími zatím jednají.

Síť je dostupná na většině území Česka, zdroj: U:fon

„Virtuální operátor může svým zákazníkům nabídnout zcela nový typ služeb nebo rozšířit portfolio těch stávajících kombinací vlastní a pronajímané technologie. Zpřístupněním sítě dalším operátorům podporujeme tyto subjekty v přístupu k jejich zákazníkům a tím i přispíváme k liberalizaci telekomunikačního trhu v České republice,“ říká Jan Slabihoud, ředitel pro velkoobchod MobilKomu.

„Rozšíření portfolia stávajících produktů určených pro firemní i rezidenční klientelu jsme velmi uvítali. Službu budeme poskytovat samostatně, ale hlavní potenciál vidíme ve formě balíčků s dalšími datovými a hlasovými službami. V rámci zaváděcí akce získá každý nový firemní zákazník CDMA modem zdarma k balíčku pevného připojení a hlasových služeb,“  doplňuje Filip Malina, ředitel společnosti WIA.

Zdroj: Tisková zpráva U:fon

Ohodnoťte tento článek!