U:fon začne přeprodávat ADSL od O2

0

Nejmladší operátor už příští týden zařadí do své nabídky ADSL připojení od O2. U:fon bude prodávat pouze jednu rychlost (8 Mb/s, agregace 1 : 50) nehledě na to, jestli to vaše linka vůbec zvládne. ADSL bude nabízet samostatně v rámci tarifu Internet na doma (aDSL) za 590 Kč, kombinovaně s mobilním tarifem Internet KOMPLET za 790 Kč nebo Internet KOMPLET Lite za 690 Kč měsíčně.

Paušální připojení CDMA běžně stojí 390 Kč (s 8 GB FUP), ADSL tak získáte za dost výhodných 400 Kč. V případě balíčku Lite je datový limit CDMA stanoven na 1 GB za měsíc. Ke všem tarifům bude standardně dodávat modem ZyXEL P660HN-T3A i s bezdrátovým routerem.

„K rozhodnutí nabízet i pevné připojení nás přivedla měnící se struktura našich zákazníků. Zatímco dříve si náš mobilní internet lidé pořizovali až v 75 % případů jako své jediné připojení a chovali se víceméně staticky, dnes už ho více než 50 % nových zákazníků využívá na více místech, například střídavě doma a na chatě nebo při cestování. Zákazníci, kteří se chovají mobilně, jsou přitom mnohem spokojenější, protože si reálně uvědomují jak výhody, tak nevýhody mobilního připojení.“

„Na druhou stranu jsme ale nechtěli přicházet o zákazníky s potřebou internetu na doma. Naprosto ideální kombinací je pak kompletní řešení na doma i na cesty za jednu cenu neboli balíček Internet KOMPLET. Již před Vánoci jsme ho začali v pilotním provozu nabízet našim stávajícím zákazníkům, a odezva byla velmi dobrá,“ říká Jana Studničková, marketingová a obchodní ředitelka MobilKomu.

Příští týden přijde ještě jedna změna, zákazníci mohou nakupovat zvýhodněné přístroje s úvazkem také na 12 měsíců (doteď minimálně 24).

Otázkou je, jestli má ADSL postavit U:fon, resp. provozovatele Mobilkom zpátky na nohy, nebo jde jen o zlepšení vizáže k plánovanému prodeji firmy.

Zdroj: U:fon (PDF)

Ohodnoťte tento článek!