Ukázka Firefoxu pro Metro nebude mít Flash Player, ale dva režimy pro panely ano

0

Firefox pro Windows 8 nabírá stále reálnějších obrysů. Další várka novinek zahrnuje klávesové zkratky. Ty nám sice na tabletu patrně život příliš neulehčí, je ale hezké, že tvůrci myslí i na klasické počítače. Titul výchozí domovské stránky uzmul obsah, který se běžně ukazuje v nově otevřeném panelu. Daří se také opravovat chybky.

Tip: Ukázka Firefoxu pro Metro se objeví na konci září, beta pak ve čtvrtém čtvrtletí

Panely aktuálně mohou operovat ve dvou režimech. Za prvé můžete ponechat náhledy na stránky nad adresním řádkem, přičemž je vyvoláte gestem (případně myší, jak je v Metru zvykem). Alternativně můžete mít panely stále na dohled, takže se nebudou nikam schovávat. Stále zobrazený řádek se stránkami ale zřejmě nebude obsahovat náhledy, ty by zabraly příliš mnoho místa. První režim se tak hodí spíše na tablety, zatímco druhý oceníme na běžném počítači.

 

Instalační program konečně zvládá zaregistrovat komponenty týkající se Metra. V případě přenosné verze k tomu dojde až po nastavení Firefoxu jako výchozího prohlížeče. Nový způsob nastavování výchozích aplikací ve Windows 8 přinesl řadu obtížností, s nimiž se vývojáři musí utkat. Alespoň se od dob Windows 8 nebude kvůli nastavení výchozího prohlížeče ukazovat výzva od Řízení uživatelských účtů. Protože doplňky v Metru zpočátku nebudou podporovány, vypnula Mozilla příslušné komponenty v prohlížeči.

V první ukázce ani nebude pracovat Flash Player, s nímž se nicméně setkáme ve finále. Firefox se ale na Metro chystá v jiných ohledech. Vývojový tým dal dohromady dialog pro vybírání souborů, kontextovou nabídku pro ukládání obrázků a zprovoznil práci se schránkou. Prý zde funguje i kontrola pravopisu. Konkurenční Internet Explorer ve Windows 8 těží z kontroly zabudované v systému. Veřejné ukázky bychom se měli dočkat na konci září.

Zdroj: Brian R. Bondy

Ohodnoťte tento článek!