Ukázka ovládání mobilních Windows 10 myší odhaluje, že systém se přizpůsobí

0

Dozvídáme se stále víc. Např. Microsoft potvrdil, že se ve Windows 10 objeví interaktivní dlaždice. Ne hned, ale dočkáme se. Dnes se můžete pro změnu podívat na ukázku ovládání mobilního telefonu myší. Díky funkci Continuum bude možné některé smartphony připojit k obrazovce a v podstatě tak získáme plnohodnotný pracovní počítač.

Podpora myší bude v systému přirozeně obsažena a budeme tak moct ovládat i mobil, jenž nebude připojen k větší obrazovce, byť patrně takové případy nenastanou často. Ta možnost tu každopádně bude. Reálně vyšší využitelnosti dosáhne klávesnice, která nám usnadní delší chatování, psaní e-mailů, dokumentů apod.

 

Nazmus Khandaker z McAkins Online si hrál s emulátorem a vyzkoušel si ovládání mobilní edice Desítek myší. Jak to vypadá, se podívejte sami níže. Vypadá to přesně tak, jak byste si představili výsledek skloubení desktopového ovládání s primárně dotykovým prostředím. Když se např. na hlavní obrazovce pohybujete mezi položkami pomocí šipek na klávesnici, objeví se kolem vybraného objektu povědomé zvýraznění.

Ve chvíli, kdy vezmete do ruky myš, uvidíte neméně známý ukazatel. Zatímco při ovládání prsty není třeba pomocných prvků jako posuvníků na straně obrazovky, s myší se takový posuvník objeví, tlačítka se zvýrazní atd. Podobně se na některých místech objevují popisky, když se ukazatel zastaví nad nějakou položkou či objektem.

Klávesnice vás méně překvapivě vrátí na hlavní obrazovku zmáčknutím klávesy s logem Windows, zatímco Escape supluje tlačítko pro posunutí o krok zpátky. Stejně jako na počítačích lze označovat text pomocí šipek s podržením Shiftu.

Zdroj: McAkins Online

Ohodnoťte tento článek!