Ukázku Windows 9 si stáhneme až v říjnu. Byla prozrazena řada drobností

0

Microsoft prý ukázkové sestavení Windows Threshold uvolní až v říjnu, nikoli 30. září, kdy se nový operační systém aspoň odhalí. Událost, mimochodem, vysílat živě přes internet nebude. Paul Thurrot se dostal k informacím o sestavení 9841. Neví sice, jestli se právě to stane tzv. Technical Preview, ale odhalil pár dalších drobností. O starších novinkách se dočtete pod tímto štítkem.

Místo oživené nabídky Start stále smíte zapnout Úvodní obrazovku. Obchod s aplikacemi zatím vypadá stejně jako ve Windows 8.1. Dotykové aplikace běží i v oknech a v nové nabídce (v záhlaví okna) budou položky suplující chybějící Šém. Mezi nimi najdete též předvolbu pro přepnutí do celoobrazovkového režimu.

Tímto je zodpovězeno, jestli budeme nuceni provozovat dotykové aplikace v oknech. Šém se neztratil úplně, je stále dostupný, ale pouze na dotykových zařízeních a vyvoláte ho jedině dotykem, nikoli myší. Pro přepínání mezi aplikacemi využijete i nové tlačítko na hlavním panelu. Microsoft očividně přestává spoléhat na skryté prvky.

 

Pokud přidáte virtuální plochu, stejné tlačítko vám pomůže rovněž s přepínáním mezi plochami. V Průzkumníku kromě prostoru pro oblíbené složky najdete tlačítko pro sdílení. To vypadá, jako by si odskočilo ze Šému. Od pravdy s tímto názorem nejsme daleko. I z desktopu budeme sdílet obsah pomocí dotykových aplikací.

Pro Microsoft by podle dřívějších informací měla být opravdu důležitá zpětná vazba. Vznikl proto tzv. Windows Insider Preview Program. Až budete plní dojmů, můžete Redmondským povědět, co se vám líbí nebo nelíbí. Notifikace se vás budou při určitých úlohách dokonce aktivně dotazovat, jestli se vám daná úloha zdála snadná.

Sdílení v Průzkumníku ve Windows Threshold

Foto: SuperSite for Windows

Zdroj: SuperSite for Windows

Ohodnoťte tento článek!