Ukázky 3D filmů zdarma

0

Pokud jste o systému prostorové projekce obrazu Nvidia 3D Vision dosud neslyšeli, doporučuji přečíst naší recenzi tohoto zařízení. Ve zkratce lze říci, že pomocí vhodného monitoru (100+ Hz) a setu zatmívacích brýlí Nvidie lze vykouzlit 3D obraz i na plochém monitoru.

S vytvořením prostorového dojmu se počítá především ve hrách, kde je vše zjednodušeno tím, že zdroj ve 3D už existuje. Při představení 3D Vision šéf Nvidia Jen-Hsun Huang uvedl, že se pracuje na rozšíření podpory do více než 350 her. Pro někoho však může být zajímavější prostorová fotografie nebo film. Zatímco 3D foto si můžete s trochou tréninku vytvořit i doma, u pohyblivých obrázků už potřebujete více zkušeností a lepší výbavu, proto je vhodné to přenechat profesionálům. O popularitě nelze pochybovat, návštěvnost kina IMAX nebo nově „obyčejných multiplexů s 3D snímky hovoří za vše.

Díky Nvidia 3D Vision si však takové kino můžete vytvořit i doma. Zatím jsem sice neslyšel,  že by měl výrobce připraven nějaký obchodní model s producenty filmových studií, teoreticky tomu nic nebrání a do budoucna se počítá i s 3D filmy na Blu-ray nosičích… Už nyní si ale můžete prostřednictvím webu Nvidia vyzkoušet ukázky filmů a dokumentů zdarma. Nejnovějším demem je Nürburgring 24 Hour Race, necelé 2,5 minuty trvající záznam automobilového závodu inspirovaný 24 hodinami Le Mans (nebo obdobného závodu ve Spa), navíc v rozlišení 1080p. Ukázek je zatím sedm, vypadá to, že se časem obměňují, navíc kreativní filmaři a grafici mají možnost se zviditelnit zasláním formuláře a videa, které pak výrobce na webu může prezentovat.

Tipy na hry, filmy a další materiál pro 3D Vision naleznete na 3Dvision-blog.com

V současné době můžete u nás zakoupit samotné brýle s příslušenstvím za zhruba 4500 Kč, set brýlí a 120Hz LCD monitoru Samsung nebo ViewSonic okolo 12 000 Kč. Podmínkou je samozřejmě grafická karta GeForce (9600 GT a lepší) a systém Windows Vista/7. Potřebný software pro přehrávání videa a fotografií je spolu s ovladači přibalen nebo dostupný na webu.

Tip: Nvidia 3D Vision: dlouhodobé zkušenosti s 3D kitem

Ohodnoťte tento článek!