Ulož.to s novými zbraněmi proti pirátům

0

Navzdory našemu rozhovoru a sebevědomým prohlášením, že byznys Ulož.to je čistý, si provozovatelé největšího tuzemského úložiště berou příklad ze zahraničí a zpřísňují pravidla používání jako reakci na kauzu Megaupload.

Novými funkcemi jsou formulář pro hlášení závadných souborů bez registrace, přednostní nahlašování a mazání pro organizace a také digitální podpis (kontrolní součet), podle kterého bude každý soubor identifikován. Při prvním nahlášení má být zařazen do jakési černé listiny a další nahrané a potenciálně závadné soubory se budou podle takového seznamu kontrolovat.

Ulož.to
Hlášení závadného obsahu pro neregistrované

To sedí s prohlášením, které nám Ulož.to dříve poskytlo: „V souvislosti se zavedením nové verze Ulož.to ale chystáme i změny, které by měly podstatně ztížit znovunahrávání závadných souborů.

Zajímavé ale bude, jak se Ulož.to chystá vyřešit případy, kdy si chcete na svůj účet zálohovat soubor (pro osobní potřebu, nebudete jej sdílet), který už ale někdo dříve nahlásil.

Majitel služby Jan Karabiny k tomu pro Finanční noviny uvedl: „I přesto, že zákonné povinnosti plníme, rozhodli jsme se jít nad jejich rámec a inspirovali se příklady ze zahraničí. Jsme tak první veřejnou datovou úschovnou v České republice, která taková opatření přijímá.

Bohužel je nutné konstatovat, že ani taková opatření nemohou definitivně zabránit publikování závadných materiálů na našem serveru. Tak jako každá internetová služba s uživatelsky vkládaným obsahem nemůžeme ani my zabránit uživateli porušit pravidla naší služby,“ dodal Stanislav Pacan z Ulož.to.

O změnách není na webu ani sociálních sítích Ulož.to zatím žádná zmínka. A je nutné dodat, že zahraniční služby se po Megauploadu dokázaly chránit mnohem více. Zakázaly vyhledávání a sdílení, tedy stahování jinými lidmi než uploaderem. Až tady by se Ulož.to mohlo opravdu popasovat s piráty.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář