Ultrabooky od Fujitsu oficiálně: supertenké a vybavené U772 a UH572

0

Pamatujete si naši nedávnou reportáž o v té době ještě nepojmenovaných nových Ultraboocích Fujitsu? Obě popisované novinky, v té době známé pouze jako Lifebook Superior a Lifebook Ultrabook, se konečně dočkaly oficiálního uvedení, označení, cen a specifikací.

Ultrabook Superior se bude jmenovat Fujitsu Lifebook U772. Parametry, které jsme vám v reportáži popisovali, zůstávají – půjde o pracovně zaměřený Ultrabook se čtrnáctipalcovým displejem ve třináctipalcovém těle s tloušťkou 0,69 palce, tedy 1,75 cm a vážícím 1,42 kg.

 

Za cenu začínající na 1149 dolarech (23 tisíc bez DPH) se v USA bude prodávat s nízkonapěťovými procesory Intelu třetí generace z řad Core i5 a i7 a integrovanou grafikou Intel HD 4000; k tomu si bude možné zvolit mezi až 500GB pevným diskem či až 256GB SSD. Vzhledem k malé tloušťce velmi potěší trojice portů USB 3.0, stejně jako HDMI, LAN/Ethernet a čtečka karet SD. Navíc jde o jeden z prvních Ultrabooků na světě s podporou mobilních sítí čtvrté generace LTE.

Fujitsu Lifebook U772 Fujitsu Lifebook U772 Fujitsu Lifebook UH572 Fujitsu Lifebook UH572 Fujitsu Lifebook UH572

Levnější Ultrabook od Fujitsu se bude jmenovat UH572 a za cenu od 999 dolarů (20 000 Kč bez DPH) nabídne velmi podobné parametry, ovšem v o něco málo tlustším těle (0,71 palců, tedy 18 mm) a s hmotností 1,58 kg a menším (13,3″) displejem. Nebude chybět podpora technologie Intel WiDi ani celá sada vstupů a výstupů, které byste normálně hledali spíše na normálním multimediálním notebooku. Na rozdíl od dražšího U772 bude u UH572 k dispozici pouze pevný disk s 32GB flash vyrovnávací pamětí.

Na americkém trhu jsou oba nové Ultrabooky již k dispozici. U nás je to trochu složitější; Fujitsu U772 zatím není nikde k sehnání, levnější UH572 se ale již objevil na některých eshopech. Ceny začínají na zhruba 20 000 Kč s DPH a existují minimálně tři různé konfigurace; nikde ovšem zatím není skladem, takže se cena může ještě změnit.

Zdroj: Fujitsu

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Nějak žádná zmínka o ceně. Užitná hodnota filmu je minimální a jde v principu o kupování zajíce v pytli. Pokud se Vám „film“ nezdá jako kvalitní už jej nevrátíte a peníze nikdo nevrátí. U zboží lze zboží vrátit bez udání důvodu nebo reklamovat. Brak za který zaplatíte nikde nezreklamujete. Zatímco zboží nebo i třeba SW popř. MP3 používáte opakovaně – film je na jedno a výjiměčně na pár použití. Na většinu z toho se již vícekrát nepodíváte. Užitné hodnotě a nákupu „zajíců na slepo“ by měla odpovídat i cena. Sorry ale film za 50 Kč bych ještě zkousl u novinky. Zbytek tak kolem 10 Kč a méně. Předpokládám, že i MagicBox bude s cenou úplně někde jinde a proto si může s nabídkou titulů, kvalitou, dostupností a aplikacemi pro různé platformy hrát jak chce a uživatelé DO TOHO stejně nepůjdou. Pro ty je rozhodující CENA a mám-li si já osobně v dnešní době šetření vybrat pak raději dám 50 Kč za pár piv než za nějakou blbost o které zjistím, že to je blbost až po přehrání. Navíc dokud zde bude možnost to od někud zkopírovat zadara (a ta bude vždy) tak uživatelé budou raději načerno kopírovat než kupovat. Ke koupi je přiměje jen zanedbatelná cena viz. např. ceny na Android play. A to upozorňuji, že užitná hodnota SW na Android play je mnohem vyšší než hodnota filmů.