Ultratenká kovová patnáctka od Dellu

0

Zatímco se trh jen hemží ultratenkými jedenáctkami a třináctkami, Dell se chystá prorazit s něčím novým a připravuje extrémně tenký 15,6″ notebook. Podle zvěstí se jedná o nový Dell XPS 15z, v notebooku najdete kromě spousty výkonu také kovové šasi a další.

Na videu máte představení chystané novinky, nemůžeme přesně říct, jak tenký notebook bude, ale zdá se, že se dostaneme pod 2 cm tloušťky. Jak Dell dosáhl odolnosti natolik tenkého zařízení? Celý notebook má šasi z jisté kovové slitiny. Uvnitř se má objevit Intel Core i5 nebo Core i7 rodiny Sandy Bridge, otázkou je, zda ULV model nebo standardní dvoujádra.

Z dalších zajímavostí tu vidíme diodový indikátor baterie a kupodivu i mechaniku, kterou u ultratenkých strojů moc často nenacházíme. Mřížky reproduktorů dávají tušit přítomnost nějakého lepšího zvuku, např. Dolby Home Theater v4. Jinak zde vidíme alespoň dva porty USB 3.0, eSATA a další. Kovový notebook má i podsvícenou klávesnici. Zvěsti poukazují na cenu kolem 20 tis. Kč, realita v ČR bude ale asi tvrdší.

Zdroj: Notebooks.com

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář