ULV Haswelly a čipy s grafikou GT3 nakonec přece jen ještě v červnu?

0

O budoucím uvádění procesorů generace Haswell jsme zde psali už několikrát. Má se odehrát v době veletrhu Computex, což zatím platí. Objevily se však nové informace, které jsou s tím, co jsme nedávno psali, částečně v konfliktu.

Mnozí z vás si jistě vzpomínají, že v červnovém (júnovém) termínu Computexu nemá být uvedeno nic s nejrychlejší grafikou GT3. Podle starších zvěstí z čínské verze serveru VR-Zone to mělo být rovnou tak, že se v druhém kvartálu neobjeví nic z řad U a H, což jsou procesory v provedení BGA, které měly toto grafické jádro používat. Tato CPU se měla dostat na trh až v kvartále dalším. Stejný zdroj ale tento týden obrátil a napsal, že v červnu (júni) přijdou i kousky z těchto řad, tedy čipy ULV pro ultrabooky a čtyřjádra pro highendové notebooky a kompaktní PC.

Hlavním překvapením je zde uspíšení nízkospotřebových čipů pro ultrabooky. VR-Zone spekuluje, že by se tak mohlo stát kvůli uvedení nových modelů notebooků od Apple, případně podobné iniciativě ve sféře strojů PC. Čipy řady U si tedy zřejmě pospíší dle hesla „kuj železo, dokud je žhavé“.


 

Seznam nízkospotřebových čipů, které by se začátkem června měly objevit, obsahuje Core i7-4650U, i7-4550U, i7-4500U, Core i5-4350U, i5-4250U, i5-4200U a Core i3-4100U a i3-4010U. Ve všech případech by mělo jít o dvoujádra (modely i3 asi budou postaru postrádat turbo). Zda se v některém neobjeví grafika GT3, to je otázka, neboť minimálně v této řadě by se měly prodávat i verze s konvenčním jádrem typu GT2.

 

Přítomnost nejsilnějšího grafického jádra, na které je asi dost lidí silně zvědavých, je o něco pravděpodobnější u procesorů řady H pro nejrychlejší notebooky a počítače all-in-one, v jejichž řadách budou i čtyřjádra. Dle stejné zprávy čínské VR-Zone nakonec můžeme v červnu čekat i háčkové čipy, mělo by jít o zjevně čtyřjádrová Core i7-4702HQ a Core i7 4700HQ. Přítomnost grafické špičky v těchto modelech ale není potvrzená, takže nezbývá než si počkat na další informace.

Mám-li si vybrat, čemu z konfliktních zpráv věřit, asi bych si vybral novější čínský zdroj. Teoreticky je ovšem možné i to, že ve firmě došlo k změně plánů, například s ohledem na spíše nerůžovou situaci na trhu s PC.

Zdroj: VR-Zone

Ohodnoťte tento článek!