Umíte složit lepší PC sestavu, než profesionálové? Zkuste to!

0

Zkušení uživatelé se často v diskuzích chlubí, že sami dokážou postavit lepší sestavu za nižší cenu, než jsou komerčně vyráběné. HAL3000 si věří a dává vám příležitost to dokázat. Ve spolupráci s agenturou Creative Agency spolupořádá soutěž Poraž profíky: vaším úkolem je vymyslet lepší sestavu, než postavili profesionálové, a získat s ní lepší výsledky při měření výkonu.

V každém kole je nějaká vyzyvatelská sestava a vy jdete proti ní. Musíte vybrat komponenty dostupné v některém z českých eshopů, a uvažovat s cenou za dopravu, případně příplatkem za tříletou záruku. Nakonec krátce uvedete, proč si myslíte, že je vaše sestava lepší. Poté ještě projdete hlasováním ostatních uživatelů.

A když se ukáže, že to opravdu umíte lépe, může se váš návrh dokonce dostat do prodeje a z každého kusu dostanete provizi. Protože jde kromě prestiže i o nějaké ty peníze, určitě se to všem věčným kritikům z diskuzí vyplatí zkusit na webu Poraž profíky. Nemůže to být nic těžkého, když to zvládne i Dívka v plavkách. 

 

 

​​

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Tak komentář k tomuto si nemohu nechat ujít 🙂

  Je nanejvýš podezřelé, že nejde dohledat cenu.

  AdobeRGB při tomhle rozlišení je celkem na nic – i foťák v mobilu už vyhlodí solidní 4Mpix fotku. Chcete „trhák“ (produkt kvůli kterému vám lidé utrhnou ruce)??? Nabídněte 4K monitor s levným derivátem IPS – sRGB.

  Nejen CADaři fakt brečí. Doba je zoufalá a žádá si zoufalé činy (rabování tabletů/smartphonů).

 2. Na tento monitor už delší dobu čekám a moc se těším na recenzi (snad bude brzy). Jen aby nezklamal – např. že by neměl DC regulaci jasu, ale PWM nebo nerovnoměrné podsvícení, příp. šílený overdrive (ten by se měl snad dát vypnout), též je otázka „špinavosti“ té „Light AG coating“ polomatné vrstvy. Každopádně se mi PA249Q jeví mnohem lepší než U2413 s brutálním overdrivem a dotykovým ovládáním.

  Závěrem se omlouvám za přímou otázku, ale kdy bychom mohli očekávat recenzi PA249Q? (dokud se nedozvím, že nemá PWM regulaci jasu, tak nebudu spát 😉

 3. Môj odhad Pwm frekvencie: ak horizontálne je 2,5 ms na dielik tak pri jednej „sinusovke“ by to bolo 1/0,0025=400hz

  Ale „sinusovky“sú tam asi 4 na dielik takže je to 4x 400hz=1600hz. 

   Vyzerá to ako kombinácia dvoch signálov a jeden z nich vyzerá na pilovitý priebeh=jemnejší priebeh. (čo je lepšie ako obdľžnik)