UMPC s Windows i Linuxem

0

Nejedná se však o jednoduchý duální boot, který znáte ze svých počítačů používajících kromě Windows ještě jiný operační systém. Miu HDCP tak dokáže spouštět buďto hlavní operační systém nainstalovaný na vnitřním pevném disku ( k dispozici jsou kapacity 30 GB, 60 GB nebo alternativní 4 GB disk SSD), tak i jednodušší operační systém uložený ve Flash paměti. Zatímco hlavním operačním systémem je Windows XP, doplňkovým pak podle konfigurace buďto Windows CE ve verzi 5.0 nebo linuxová distribuce Qplus. Výhody tohoto použití jsou nasnadě: pokud chcete provádět pouze jednodušší činnosti (například pracovat s internetovými aplikacemi) a záleží vám na výkonu akumulátorů, nastartujete do druhého systému. Pro plnohodnotnější práci pak spustíte Windows XP.

Displej je dotykový a disponuje klasickým rozlišením 800 x 480 obrazových bodů, přístroj dále nabízí stereofonní reproduktory, USB a netradičně také PS2 konektor, maximálně 4 GB operační paměti, Wi-Fi a Bluetooth konektivitu, webovou kameru, pětimegapixelový fotoaparát a procesor Via (taktovaný na 500 MHz nebo 1 GHz v závislosti na zvolené konfiguraci). Výdrž na akumulátory slibuje sedm hodin práce v hlavním operačním systému a až 90 hodin v režimu kapesního počítače!

Externí fotogalerie


(celá galerie)

Pokud při pohledu na parametry čekáte závratnou cenu, pletete se: Miu HDCP má být v Korei dostupný již v červenci letošního roku za cenu 400 dolarů (přibližně 6 600 korun) nebo 500 dolarů (asi 8 200 korun) podle verze.

 Odkazy k tématu: AVING USA

UMPC s Windows i Linuxem

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte