Une Bobine: kabel, jenž udrží smartphone ve vzduchu [minirecenze]

0

Člověka nadchne kde co. Lavičky v parku, hamburgery v Burger Kingu nebo elektronicky ovládaná zpětná zrcátka v automobilech. Počáteční nadšení nicméně nevydrží pokaždé tak dlouho, jako jste doufali. Ty rohlíky za jednu korunu chutnají jako bahno, zvířata v zoologické zahradě nejsou zdaleka tak akční jako ve filmu a modelka z reklamy na spodní prádlo ve skutečnosti tak dokonalá není, za což můžeme poděkovat kouzlům Photoshopu.

Kabel, který drží tvar, je poměrně krátký
Kabel, který drží tvar, je poměrně krátký

Autoři na obalu výrobku s konektorem microUSB hovoří jako o kabelu pro Android. Podle všeho totiž žádné jiné smartphone ani jiná zařízení takovým konektorem nedisponují. Ehm.

Každopádně se člověk nadchne snadno. Zvlášť to platí při vstupu na semeniště nápadů Kickstarter. Kupříkladu Kingdom Come vypadá opravdu pěkně – bude ale hraní simulátoru středověku ve skutečnosti zábavné? Záplava svěžích a originálních myšlenek vyvrhla také Une Bobine, jeden z úspěšných projektů, které posbíraly požadované finance a dotáhly to do posledního stádia. Dostaly se na trh. Jak byste se tvářili na „divotvorný“ kabel, jenž lze libovolně vytvarovat?

Kabel, který drží tvar

Zní to skvěle? Une Bobine se prodává ve dvou základních variantách. Jedna má koncovku pro iPhony, zatímco druhá běžné microUSB. Takový kabel tedy v současnosti využijete především pro nabíjení telefonu, byť se nevylučují ani operace s jinými zařízeními s microUSB. Mohu potvrdit, že když telefon spojíte s kabelem, bude klidně viset ve vzduchu. Pevné tělo drží takovou polohu a tvar, jakou jste mu předurčili.

Telefon se ve vzduchu udrží. Co na to ale konektor microUSB?
Telefon se ve vzduchu udrží. Co na to ale konektor microUSB?

Zřejmě vám už touto dobou hlavou projela myšlenka, že takový konektor microUSB toho moc nevydrží. A určitě nebyl předurčen k tomu, aby držel váhu celého telefonu. Myšlenka zněla zajímavě, ale vystřízlivění bylo opravdu rychlé. Bez pořádné podpory nemá vůbec cenu zkoušet s telefonem experimentovat. Už vůbec ne v jedoucím autě, jak autoři naznačovali  v jednom z videí.

Pozor na konektor

V balení naleznete pět různých drobných nástavců, které údajně zlepší stabilitu telefonu a budou fungovat jako podpora. V tomto ohledu žalostně selhávají. Nenašel se mezi nimi ani jeden, který by jakýmkoli způsobem podepřel HTC 8X. Takový problém se jistě objeví u mnoha dalších smartphonů. Podpora pod konektorem by stejně nebyla dostatečná. Chtělo by to nějaký držák, co by uchopil a podepřel celé tělo zařízení.

 

V současném provedení nemohu držák doporučit, protože hrozí, že si konektor odtrhnete od desky. Telefon pak budete muset poslat na reklamaci. Jsou jisté případy, kdy se tvarovatelný kabel hodí a funguje. Pokud telefon potřebujete ukotvit v autě, aby neujížděl a kabel se vám nepletl do řízení, může být Une Bobine odpovědí.

Můžete rovněž docela bezpečně opřít telefon na levou či pravou hranu a dívat se u toho na film. Nebo volat přes Skype. Rozhodně ho však nenechávejte ve vzduchu, protože to by to microUSB nemuselo snést. Ostatně, jak autoři varují v manuálu: „Zafixování telefonu do konečné polohy s připojeným koncovým zařízením je na vlastní nebezpečí uživatele.“ Přitom podle věty o pár řádků níže „limitem je pouze vaše představivost.“ Není.

Musíte si spočítat, jestli se vám chce za takový výrobek platit. Delší kabel má pouhých 60 cm (kratší varianta se nazývá Petite Bobine a je poloviční), přičemž cenově vychází kolem 350 Kč bez poštovného. Což, myslím, za krátký kabel na nabíjení smartphonu, není úplně málo. Za 30cm model pak dáte asi 150 Kč. Varianty pro iPhone jsou na tom s cenami stejně, podívejte se ostatně sami na profil prodejce na webu Heureka.cz.

Plusy / mínusy
zajímavý nápad délka

chybí pořádná opora telefonu

Hodnocení 30 %
Une Bobine: kabel, jenž udrží smartphone ve vzduchu [minirecenze]
Ohodnoťte tento článek!