Rok 2019 přinese 230 nových emoji včetně některých naprosto zásadních

3
Nové Emoji 12.0 pro rok 2019
Nové Emoji 12.0 pro rok 2019

Konsorcium Unicode spravující stejnojmennou normu pro kódování textů na počítačích připravilo pro rok 2019 novou sadu emotikonů. Aktualizovaná knihovna nese název Emoji 12.0 a obsahuje 59 nových emoji. Nebo také 230, pokud zvlášť započítáme různé rasové a genderové varianty. Novinky najdete na unicode.org nebo v přiložené galerii.

Přibyly například obrázky symbolizující zívající obličej, naslouchátko, hluchého člověka, vozíčkáře, páry držící se za ruce, vodící psy, skunky, lenochody, vydry či plameňáky. Mezi novými najdeme i kapku krve, stetoskop, náplast, bezpečnostní vestu, jojo, břitvu, kostku ledu, máslo, česnek, cibuli či vafle.

TIP: Smajlík, emotikon, emoji a kaomoji. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Jako obvykle platí, že sada popisuje pouze kód, kterým se emoji zapisuje a identifikuje. Konkrétní podoba se už může lišit v závislosti na operačním systému nebo použité službě (a že to kolikrát budí vášně). Vlastní emoji mají Google, Apple, Microsoft, Samsung, Facebook, Twitter a další. U nich by se nové Emoji 12.0 měly objevit v průběhu roku.

Rok 2019 přinese 230 nových emoji včetně některých naprosto zásadních
Ohodnoťte tento článek!
4.9 (97.14%) 7 hlas/ů

3 KOMENTÁŘE

  1. hurá – břitva + tři kapky krve nebo banjo + nechápajíci orangutan(ka, ať jsem PC) a k tomu tytyty/nenene prst

    ta sekerka je doufám plastová/plyšová

    kdy už bude konečně emoji Alexandra DeLargeho z Mechanickýho pomeranče? (samozřejmě ve všech barvách kůže a všech pohlavích, což asi časem nebudou jenom dvě)