Rok 2019 přinese 230 nových emoji včetně některých naprosto zásadních

3

Konsorcium Unicode spravující stejnojmennou normu pro kódování textů na počítačích připravilo pro rok 2019 novou sadu emotikonů. Aktualizovaná knihovna nese název Emoji 12.0 a obsahuje 59 nových emoji. Nebo také 230, pokud zvlášť započítáme různé rasové a genderové varianty. Novinky najdete na unicode.org nebo v přiložené galerii.

Přibyly například obrázky symbolizující zívající obličej, naslouchátko, hluchého člověka, vozíčkáře, páry držící se za ruce, vodící psy, skunky, lenochody, vydry či plameňáky. Mezi novými najdeme i kapku krve, stetoskop, náplast, bezpečnostní vestu, jojo, břitvu, kostku ledu, máslo, česnek, cibuli či vafle.

TIP: Smajlík, emotikon, emoji a kaomoji. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Jako obvykle platí, že sada popisuje pouze kód, kterým se emoji zapisuje a identifikuje. Konkrétní podoba se už může lišit v závislosti na operačním systému nebo použité službě (a že to kolikrát budí vášně). Vlastní emoji mají Google, Apple, Microsoft, Samsung, Facebook, Twitter a další. U nich by se nové Emoji 12.0 měly objevit v průběhu roku.

Rok 2019 přinese 230 nových emoji včetně některých naprosto zásadních
Ohodnoťte tento článek!
4.9 (97.14%) 7 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. hurá – břitva + tři kapky krve nebo banjo + nechápajíci orangutan(ka, ať jsem PC) a k tomu tytyty/nenene prst

    ta sekerka je doufám plastová/plyšová

    kdy už bude konečně emoji Alexandra DeLargeho z Mechanickýho pomeranče? (samozřejmě ve všech barvách kůže a všech pohlavích, což asi časem nebudou jenom dvě)