Plešouni, superhrdinové, padouši, koště… Internet letos zaplaví 157 nových emoji

2
Emoji 11.0
Emoji 11.0

Zatímco čekáme na revoluční akumulátory, displeje bez objektivních slabin nebo bezproblémově funkční Windows 10, v jiných koutech technologického světa navrhli aktualizaci standardizovaného slovníku emoji. To aby kódy pro miniobrázky znázorňující emoce nebo věci kolem nás byly všude stejné.

Loňská sada přinesla 56 nových emoji, letošní jich má 157. Nový slovník má název Emoji 11.0, i když by podle dřívějších zvyklostí měl mít číslo 6.0. Tvůrci číslo verze sjednotili se standardem Unicode 11.0, který letos také přijde a zahrne nové znaky.

TIP: Smajlík, emotikon, emoji a kaomoji. Jaký je mezi nimi rozdíl?

I s letošním dodatkem již bylo schváleno 2823 emoji. Letos přibyli černoši s afrem, zrzci, kudrnáči, lidé s bílými vlasy a plešouni. Jako emoji přišli též superhrdinové a superpadouši, nová zvířata (mýval, lama, hroch, klokan, jezevec, labuť, páv, papoušek…), další druhy potravin, událostí a jiných předmětů. Kompletní seznam najdete na oficiálním webu unicode.org.

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. To může být dobrá zašívárna vymýšlet v neziskovce emoji. Asi by se na ně měla podívat Evropská Uhnije, protože tam je schovaná spousta nekorektních symbolů a někdo by to mohl pochopit jako rozvracení pravdy a lásky, nebo dokonce jako podporu terorismu! 🔫 🔪 ⚔️ 🍴 ✈️🔨