S UniCredit Bank už lze platit mobilem a hodinkami. Spustila Apple Pay

0

UniCredit Bank je desátou společností, která v Česku nabídla podporu Apple Pay. Klienti banky si mohou platební kartu zaregistrovat do iPhonu či Apple Watch a platit s nimi u všech bezkontaktních terminálů. Dle informací banky jsou nicméně podporovány jen debetní karty MasterCard, nikoliv Visa.

Na webu UniCredit Bank jsou detailní návody včetně videí, která ukazují, jak nastavit Pay v aplikaci Wallet a jak následně platit pomocí mobilu (s Touch ID a Face ID) i hodinek.

UniCredit Group vlastní pobočky v téměř celé Evropě a Apple Pay již skupina spustila také v Německu, Rusku, Rumunsku a Itálii. Místní česko-slovenská pobočka má dle výroční zprávy za loňský rok přes 700 tisíc klientů. Apple Pay ale zatím mohou využívat jen ti čeští. Banka v minulosti slíbila, že jednou nabídne také Google Pay. Stále ale neznáme ani přibližné datum spuštění.

TIP: Přehled českých bank, které nabízejí platby mobilem a které to chystají

Kromě UniCreditu už u nás Apple Pay nabízí také Air Bank, Česká spořitelna, J&T Banka, Komerční banka, Moneta Money Bank a mBank. Dále ji lze využívat na kartách Twisto, Revolut a Edenred.

Aktualizováno (8:37) – UniCredit právě spuštění Apple Pay oficiálně potvrdil. „Zavedení Apple Pay je dalším krokem k posílení našeho dlouhodobého vztahu s klienty,“ říká Tomáš Drábek, člen představenstva a ředitel retailového a privátního bankovnictví UniCredit Bank. „Přes 40 % Čechů s sebou běžně nosí 2 a více platebních karet. Díky Apple Pay odpadá hledání plastové karty v peněžence nebo přepisování údajů z karty při placení na internetu. Jednoduše stačí při placení použít chytrý telefon nebo hodinky, které jsou vždy po ruce,“ dodává Drábek.

Za tip děkujeme Martinovi P.

S UniCredit Bank už lze platit mobilem a hodinkami. Spustila Apple Pay
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů