Unikátní hvězda (doslova) mezi skříněmi – Deepcool Tristellar [CES]

0

Na posledním Computexu výrobci ukazovali pár hodně nezvyklých skříní (i když od dob vláčku Lian Li jsme si na leccos zvykli). A na CES 2015 se teď jedna pozoruhodná záležitost objevila také. Jedná se o skříň Tristellar od firmy Deepcool. Tvarově to vypadá hodně originálně, ale excentričnost by snad neměla mít vliv „na funkci rostlináře“. Tuto kastli (pokud se to tak dá označit) totiž prý v budoucnu použije pro svá „butiková“ herní PC firma CyberPowerPC.

Za tento výtvor asi nejlépe hovoří fotografie webů GamersNexus a Tom‘s Hardware, které můžete vidět v galerii. Skříň je složena ze tří propojených segmentů, které v profilu formují tvar hvězdy. Do těchto tří sekcí jsou rozhozeny hlavní tvůrci tepla v PC. V jedné je základní deska formátu Mini-ITX a vodní chladič CPU se 120mm radiátorem. V dalším cípu je pak prostor pro grafickou kartu (místo by mělo být na dvouslotové chlazení i dlouhé PCB) a také tři pozice pro 2,5″ SSD. Poslední cíp pak slouží k instalaci zdroje a zároveň poskytuje dvě pozice pro pevné disky formátu 3,5″ a pro slotovou optickou mechaniku.

Skřín Deepcool Tristellar (Zdroj: GamersNexus)
Skřín Deepcool Tristellar (Zdroj: GamersNexus)

Oddělení hřejících komponent by teoreticky mělo být dobré pro chlazení, neboť každá sekce má svou vlastní cirkulaci vzduchu (podpořenou 90mm ventilátory) a teplo z jedné nepřechází do druhé. Oddělení by mělo být lepší než v konvenčních dvouprostorových skříních, jelikož mezi sekcemi je mezera a okolní vzduch. Veškerá propojující kabeláž (SATA, napájení, riser pro slot PCI Express ×16) je protažena centrální sekcí.

Skřín Deepcool Tristellar (Zdroj: GamersNexus)

Skříň bude poměrně těžká, jelikož konstrukce je ocelová. Plně osazený počítač by prý mohl vážit i 25 kg. Podle Tom‘s Hardware asi montáž a případná údržba nebude zrovna pohodlná a také snímání krytů prý nevypadá moc snadně. Ale u tohoto přístroje je evidentně hlavní design, kterému se určité věci musí podřídit.

 

To, co vidíte na snímcích, je zatím jen prototyp – jeden z pouhých dvou, které momentálně existují. Produkční kusy Tristellaru se tedy ještě mohou dost lišit. Každopádně to ale bude nákladná záležitost, cena by prý mohla být nějakých 400 až 500 USD (11 000–13 500 CZK). Nějaké kusy Tristellaru už si podle Tom‘s Hardware od Deepcoolu zapykala firma CyberPowerPC pro herní sestavu nazvanou Trinity; zástupci této firmy skříň ocenili na 369 USD. Při těchto penězích je tudíž spíše akademickou otázkou, zda Tristellar někdy bude v naší distribuci.

Zdroje: Tom‘s Hardware, GamersNexus

Ohodnoťte tento článek!