Unikl snímek chystané aplikace pro synchronizaci Windows Phone s Windows 8

0

Na podzim vyjde nový mobilní systém Windows Phone 8, který bude odvozený z podvozku „velkých“ Windows. Spolu s ním se vydají dobývat trh Windows 8. Současná generace chytrých telefonů s dlaždicemi schytala kritiku za to, že neumožňuje, abyste si do ní nahráli obsah přímo. K synchronizaci muziky, obrázků a videí musíte používat nešikovný moloch jménem Zune. S novou generací Windows Phone ale přijde změna, tato zařízení prý budou podporovat mass storage, takže si skrze obyčejného Průzkumníka všechna data přetaháte ručně.

Tip: Windows Phone 8 Apollo: osm důvodů, proč si koupit nový telefon

Kdyby vám manuální práce nevoněla, protože automatická synchronizace obsahu je přeci jen pohodlná, budete k tomu moci využít aplikaci pro Windows 8. Bude doteková, tedy pro Metro. Správa telefonu tak bude teoreticky možná i na tabletu. Nejmenovaný zdroj serveru The Verge dokonce odhalil její tvář. Zdá se, že ve všem nahradí stále aktuální desktopový Zune. Dovolí vám synchronizovat nejen multimédia, ale zřejmě i nakupovat aplikace, což bude pohodlnější než na malé obrazovce telefonu.

 

Do Windows Store se dostane nejspíš někdy v říjnu, aby byla připravena na příchod prvních smartphonů s Windows Phone 8. Podle The Verge se dokonce sama nainstaluje, pakliže k počítači takové zařízení připojíte. Byla by ovšem sebevražda ignorovat desktop, vždyť minimálně ve Windows 7 žádné Metro k dispozici není. Proto se dočkáme také desktopového nástroje na synchronizaci, který zajistí kompatibilitu se staršími verzemi Windows.

Zdroj: The Verge

Ohodnoťte tento článek!