Unikla tajná mapa vývoje Windows 8. Jsme dál, než jsme mysleli

0

O Windows 8, či také Windows vNext toho prozatím moc nevíme, kromě toho, že jej Microsoft již nějakou dobu v tajnostech kutí. Dokazuje to i uniklá část roadmapy tohoto systému, která obsahuje některá zajímavá data.

U Windows 8 se dají očekávat tři milestone verze, jako tomu bylo i u předchozích Windows, přičemž vývojáři právě finalizují druhou. Jej vývoj započal 27. září 2010 a předpokládané dokončení této milníkové verze je 25. února tohoto roku, tedy za pár dní, vývoj této milníkové verze tedy zabral pět měsíců. Od 27. září do 5. listopadu probíhalo samotné programování, mezi 8. listopadem a 3. prosincem pak probíhala integrace, která byla krátce přerušena volnem během oslav Díkůvzdání.

Po této fázi následovala oprava chyb, což je také fáze, která trvá ze všech nejdéle od 6. prosince do 28. ledna, byla však přerušena zimními svátky od 20. prosince do 3. ledna. Poslední fáze je „uzamčení“ tedy svázání všech volných konců a příprava na interní vydání, která probíhá od 31. ledna do 18. února, zítra 23. února má dojít k sestavení finálního kandidáta, následovaném posledními tedy a započetím práce na třetím milníku 28. února.

Samozřejmě je nutné tyto informace brát s rozvahou, nejsou nijak oficiálně potvrzeny, ale určitou představu o stavu vývoje Windows 8 dají. Otázkou je, kdy se dočkáme první veřejné betaverze, pokud bude vývoj trvat podobnou dobu, tak možná za deset měsíců, možná dříve, možná později, to se budeme už muset nechat překvapit, či si počkat na další podobný únik.

Zdroj: ZDnet

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář