Uniklé sestavení jarní aktualizace pro Windows 8.1 nebylo finální [oživeno]

0

Oživeno:

Na stránce podpory u jedné aktualizace bylo nalezeno číslo sestavení systému 6.3.9600.17042. Uniklé sestavení neslo číslo 17031. Stále nevíme, jestli se jedná o verzi RTM, nebo bude následovat nějaká další. I starší sestavení může být považováno za dokončené, ovšem s tím, že jej už Microsoft doplnil nějakými aktualizacemi.

Původní článek:

Jste hladoví po nejnovějších drbech? Méně příznivá zpráva se objevila na webu PCBeta. Před týdnem jsme se radovali z toho, že tzv. jarní aktualizace pro Windows 8.1 předčasně unikla na síť. Jak ale naznačuje nejnovější hlášení, možná nešlo o konečné sestavení. Jestli si pamatujete, tak přímým zdrojem byl tentokrát samotný Microsoft.

Soubory byly náhodou nalezeny na jeho severech. Pomocí jednoduchého hacku registru se várka aktualizací do počítače nainstalovala skrze Windows Update. Možná si Microsoft jen potřeboval otestovat službu Windows Update, což se ostatně v minulosti stávalo. Jarní aktualizace se skládá z několika balíčků, přičemž jeden musíte aplikovat před hlavní aktualizací. Právě proto vždy před neoficiální instalací varujeme.

 

Buď jak buď, můžeme alespoň potvrdit, že se nám podařilo úspěšně aktualizovat zařízení s Windows 8.1 i s Windows RT 8.1. Aktualizace už každopádně musela cílovou pásku minimálně vidět před sebou. Žádné problémy se stabilitou jsme nezaznamenali. Pakliže jste se do instalace pustili předčasně, zřejmě tedy příliš litovat nebudete.

I kdyby Microsoft software dokončil až před uvedením Windows 8.1 GDR1 v dubnu, tak si pak prostě nainstalujete nejnovější verzi aktualizace. Soudě dle předchozí úniků nehotových sestavení, novější lze nainstalovat přes starší. Je ale také pravděpodobné, že Microsoft chce dát výrobcům počítačů do rukou hotové sestavení před veřejným uvedením. Což se podle dřívějších zpráv stalo. Jestli bylo uniklé sestavení finální, se tak dozvíme nejspíš až v dubnu.

Upozornění na nové aplikace ve Windows 8.1 GDR1
Upozornění na nové aplikace ve Windows 8.1 GDR1

Zdroj: PCBeta via Neowin

Uniklé sestavení jarní aktualizace pro Windows 8.1 nebylo finální [oživeno]
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář