Uniklé specifikace nových 12″ Asus Eee PC

0

Dnes vyplavaly na povrch specifikace dvou očekávaných minibooků, a to 12″ Asus Eee PC 1201N + 1201HA. První jmenovaný bylo možno spatřit minulý měsíc v Asii, nyní máme ale v ruce neoficiální specifikace z uniklých materiálů společnosti Asus, které vypadají velmi zajímavě.

Oba modely ponesou stejnou úhlopříčku (12,1″) a i rozlišení, 1366 × 768 px. Varianta s literou „N“ bude rychlejší: dominovat jí bude dvoujádrový (konečně!) Intel Atom o taktu 1,6 GHz, ve spojení s grafickou platformou Nvidia Ion výkon jistě neurazí. Množství RAM je na minibook taky pěkné, 3 GB RAM vystačí i leckterému multi-taskingovému šílenci. Pevný disk nabobtnal až do kapacity 320 GB, spolu s 500GB on-line úložištěm dat bude o data dobře postaráno.

Asus Eee PC 12 inches Win 7

Z dalších parametrů bych jmenoval multi-dotykový touchpad, webkameru a HDMI výstup. Šestičlánková baterie je schopná dodávat cennou energii až po dobu osmi hodin. Asus Eee PC 1201N bude možno zakoupit v černé, modré nebo červené barvě, poháněn bude novým operačním systémem Windows 7.

Eee PC 1201HA bude o poznání chudší, pravděpodobně však i výrazně levnější: jednojádrový Intel Atom bude kmitat na 1,33 GHz, jako IGP bylo zvoleno Intel GMA 500. I na kapacitě RAM se ušetřilo, 2 GB jsou toho důkazem. Pevný disk rovněž obdržel zeštíhlovací kúru, jeho velikost bude 250 GB (avšak 500GB on-line úložiště dostane také). Zbytek parametrů je shodný se silnějším bratříčkem, pochopitelně až na HDMI, se kterým si GMA 500 neporadí.

Ceny ani dostupnost zatím neznáme, avšak vzhledem k dodávanému OS můžeme očekávat představení okolo 22. října/októbra.

Zdroj: Electronista

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Je pravda, že dnes si člověk koupí noťas 13.3″ nebo 14″ s CULV SU7300 za dobrou cenu, třeba za 15K. A o rozdílu dvoujádra u CULV a Atomu není třeba ani mluvit, navíc když co nevidět budou na trhu notebooky s úsporným procesorem, kterej v případě potřeby se přetaktuje až na 2.26 GHz… Nebo si člověk může koupit brouka s Atomem za pár babek, jak je psáno v příspěvku. Ty se budou prodávat pomalu i v trafice..

  2. Nevím, ale neměla být už první Eee za nějakou takovou cenu? A jaká pak byla skutečnost? Pod osm se daly sehnat jen doprodávané modely… Ale je fakt, že CULV Atomu docela šlape na paty, ceny CULV notebooků sice nejsou úplně nejnižší, ale pořád je to poměrně zajímavá alternativa ke krabičkám „malý disk, malá RAM, nic moc grafika a display z mobilního telefonu“, takže možná výrobci půjdou do sebe.
    Á propos, osina bývá v oblíbeném úsloví zaklesnuta v místě trošku nepříjemnějším.