UPC kupuje optické sítě Sloan Park

0

Největší kabelový operátor oficiálně převzal tuzemskou trojku na poli optických sítí. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže posvětil akvizici Sloane Parku už před měsícem, UPC už dnes zareagoval novou nabídkou firemního připojení s názvem UPC Business.

Zatímco služby UPC využívají spíše domácnosti, Sloan Park se více orientoval na velkoobchodní nabídku a síť využívali menší poskytovatelé připojení. Těch se ovšem přechod pod UPC Business nedotkne, stávající smlouvy se měnit nebudou.

UPC business Sloan ParkMapka pokrytí optických sítí, foto: Sloan Park

Podle mluvčího UPC Františka Maliny má akvizice přinést prospěch i statisícům českých domácností, které využívají služeb UPC. Firmě se zjednoduší přechod na vyšší propustnosti internetu a zlepšovat se může i technická kvalita televizního vysílání (v HD i 3D).

Zdroj: UPC

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Ono to chce hlavně nové funkce a služby. S novým designem se expanze Googlu do našich luhů a hájů nezastaví. Ten má už jinačí lákavé vychytávky jako např. Navigaci, která zatím sice nefunguje v ČR ALE časem .. webovou kancelář a další vychytávky včetně mobilního OS Android. Seznam má různé služby také např. Reality, Spoluzaci, Sprace atd. atd. – no to jsou sice hezké záležitosti ale poněkud zastaralé .. chce to udělat pár odvážných kroků dál .. něco co tu ještě nebylo