Televizi a internet od UPC má přes půl milionu domácností

5

Síť UPC dále roste. Na konci prvního čtvrtletí 2019 byla v dosahu 1 531 100 domácností, oproti předchozímu roku tak firma pokryla dalších skoro 19 000 adres. Služby UPC ale využívá ani ne polovina z nich, celkově jde o 613 700 klientů.

Ti od UPC odebírají 1 247 800 služeb (+41 000 oproti roku 2018). Největší podíl na tom má kabelová televize (539 000), následovaná připojením k internetu (506 100) a pevnou telefonní linkou (202 700). Právě ta překvapivě roste nejrychleji, meziročně nabrala skoro 30 tisíc nových uživatelů.

UPC má v ceníku tři tarify pevných linek. Za ten s 30 volnými minutami do všech sítí si řekne o 25 Kč, 100 minut je za 70 Kč a 10 000 pak za 199 Kč. K dispozici jsou ale také různé balíčky kombinující volání, internet a TV.

Mimochodem: Značka UPC by v budoucnu mohla zaniknout. Mateřská společnost Liberty Global totiž prodává část svých evropských aktiv Vodafonu, což se dotkne i české (avšak nikoliv slovenské) pobočky. Obchod ale ještě musí schválit Evropská komise. Loni v létě proběhl o něco menší obchod, Liberty Global prodala místní pobočku UPC rakouskému T-Mobilu. A Deutsche Telekom, který obě firmy vlastní, dnes oznámil, že je sloučí pod značkou Magenta Telekom.

Zdroj: UPC

Televizi a internet od UPC má přes půl milionu domácností
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů

5 KOMENTÁŘE

 1. pro běžného domácího zákazníka na procházení facebooku UPC stačí. ale chtít po nich cokoliv jiného je za trest.

  pro příklad můžu uvést IPv6, (ne)pevná IPv4, filtrování DNS, blokovaný port 25, pokuta za výpověď smlouvy v řádném termínu. a spousta dalších problémů co jsem si s UPC užil.

   • všechno vastní zkušenost.

    facebookem myslím to, když někomu stačí internet na procházení facebooku a video na youtube. jakmile na to potřebuje někdo pracovat, tak jejich služby jsou naprosto nevyhovující.

  • Implementace IPv6 stacku je u UPC velká tragedie. Pouze DS-Lite (přijdete o IPv4). PCP (Port Control Protocol) v DS-Lite, který by toto řešil se nekoná. Problémy s peeringem v ČR, kdy je lepší hnát data přes Rakousko a Slovensko zpět do ČR.

   Problémy s Horizon GO, o kterých ví, ale nedokážou je vyřešit. Často nefunguje zpětné shlédnutí nebo je rozhozený obraz oproti zvuku.

   ATD…