UPC opět zrychluje internet. Upload se nemění, cena ano

11

Největší kabelový operátor dnes představil ceník internetu pro rok 2018. Až na nejvyšší tarif (loni uvedený Internet 500+ 500/30 Mb/s) dochází u všech nabídek ke zrychlení downloadu, nicméně upload zůstává stejný.

Doba se zrychluje, na internet připojujeme v domácnosti stále více zařízení a naši zákazníci volají po větší stabilitě sítě. Proto jsme v návaznosti na významné investice do zkvalitňování naší inovativní optické technologie a síťové infrastruktury znovu vylepšili naši Happy Home nabídku a opět zvyšujeme přenosové rychlosti pro naše zákazníky,“ uvedl Martin Miller, generální ředitel UPC Česká a Slovenská republika.

Změna rychlostí od 8. ledna 2018

Stará rychlost Nová rychlost
30/3 Mb/s 50/3 Mb/s
100/10 Mb/s 150/10 Mb/s
200–240/20 Mb/s 300/20 Mb/s
500/30 Mb/s 500/30 Mb/s

Všechny internetové tarify UPC zdraží o 30 Kč na měsíc. Omlouvá to zvýšenými náklady na modernizaci sítě a dostupnost nových služeb. U dvou nejvyšších tarifů je mimochodem nově v ceně i mobilní televize Horizon Go (TV Start s 30 kanály).

V novém roce UPC připravilo i dvě promo akce. Kdo si od 8. ledna do 30. dubna 2018 objedná internetový tarif i s TV (150 nebo 300 Mb/s), dostane na 6 měsíců vyšší rychlost. U tarifů (150 Mb/s a vyšší) sjednaných od 8. do 18. ledna pak zákazníci nebudou muset za první tři měsíce platit. Jestli už u vás ke zvýšení rychlosti došlo si můžete změřit přímo zde na Cnews.cz

Ohodnoťte tento článek!

11 KOMENTÁŘE

 1. A ted jeste strucny clanek s navodem pro ty, co nesouhlasi s jednostrannou zmenou stavajiciho tarifu vazaneho na dobu urcitou, jak je pozadat o bezsankcni zmenu na levnejsi ci jiny tarif. Pripadne o bezsankcni odstoupeni od smlouvy pokud ma kdo lepsi nabidky od konkurence.

  • Pokud te informuji meailem, tak tam je napsano dokdy muzes bezplatne vypovedet a muzes pouzit stejnou cestu, teda odpoved na email. Jinak u UPC doporucuju pro jistotu doporuceny dopis a poslat vypoved hned jak ti oznameni prijde s tim, ze od data zmeny ceny tarifu u nich koncis. Nemel by s tim byt problem. Nezapomen jim doporucene poslat modem, pokud mas zapujceny.

  • Už jsem to psal kdysi, když to tady strašilo poprvé. Normální měřič mi běžně ukáže 920/940, tady ta srágora 225/128. Za chvilku mi to smazali, zoufalci. Teď nám to taky nejspíš smažou.

   • Můžu ti odpřísáhnout, že já jsem nic nemazal a myslím, že ani kolegové z redakce ne. Komentáře mažeme a účty blokujeme jen v případě, že tu přijde nějaký spammer dělat reklamu nebo naposledy to byl nějaký magor s rasistickými kecy, kterému jsem zrušil asi deset účtů po sobě, než si dal pokoj.

    Nemůžu ale mluvit za jiné lidi z našeho vydavatelství, kteří mají do administrace také přístup. Jejich chování se nijak neloguje, takže nevím, co kdo dělá. Já jsem si kritiku toho speed testeru všiml a nahlásil to lidem, kteří nám to na web přidali. To bylo už někdy na podzim. Tehdy prý bylo všechno ok, jim to měřilo dobře, mě i kolegům z redakce také. Problém je asi pořád u těch extrémně rychlých přípojek (máš gigabit?). Nahlásím znovu.