UPC opět zrychluje internet. Upload se nemění, cena ano

11
UPC nové logo
Nové logo UPC

Největší kabelový operátor dnes představil ceník internetu pro rok 2018. Až na nejvyšší tarif (loni uvedený Internet 500+ 500/30 Mb/s) dochází u všech nabídek ke zrychlení downloadu, nicméně upload zůstává stejný.

Doba se zrychluje, na internet připojujeme v domácnosti stále více zařízení a naši zákazníci volají po větší stabilitě sítě. Proto jsme v návaznosti na významné investice do zkvalitňování naší inovativní optické technologie a síťové infrastruktury znovu vylepšili naši Happy Home nabídku a opět zvyšujeme přenosové rychlosti pro naše zákazníky,“ uvedl Martin Miller, generální ředitel UPC Česká a Slovenská republika.

Změna rychlostí od 8. ledna 2018

Stará rychlost Nová rychlost
30/3 Mb/s 50/3 Mb/s
100/10 Mb/s 150/10 Mb/s
200–240/20 Mb/s 300/20 Mb/s
500/30 Mb/s 500/30 Mb/s

Všechny internetové tarify UPC zdraží o 30 Kč na měsíc. Omlouvá to zvýšenými náklady na modernizaci sítě a dostupnost nových služeb. U dvou nejvyšších tarifů je mimochodem nově v ceně i mobilní televize Horizon Go (TV Start s 30 kanály).

V novém roce UPC připravilo i dvě promo akce. Kdo si od 8. ledna do 30. dubna 2018 objedná internetový tarif i s TV (150 nebo 300 Mb/s), dostane na 6 měsíců vyšší rychlost. U tarifů (150 Mb/s a vyšší) sjednaných od 8. do 18. ledna pak zákazníci nebudou muset za první tři měsíce platit. Jestli už u vás ke zvýšení rychlosti došlo si můžete změřit přímo zde na Cnews.cz

Ohodnoťte tento článek!

11 KOMENTÁŘE

 1. A ted jeste strucny clanek s navodem pro ty, co nesouhlasi s jednostrannou zmenou stavajiciho tarifu vazaneho na dobu urcitou, jak je pozadat o bezsankcni zmenu na levnejsi ci jiny tarif. Pripadne o bezsankcni odstoupeni od smlouvy pokud ma kdo lepsi nabidky od konkurence.

  • Pokud te informuji meailem, tak tam je napsano dokdy muzes bezplatne vypovedet a muzes pouzit stejnou cestu, teda odpoved na email. Jinak u UPC doporucuju pro jistotu doporuceny dopis a poslat vypoved hned jak ti oznameni prijde s tim, ze od data zmeny ceny tarifu u nich koncis. Nemel by s tim byt problem. Nezapomen jim doporucene poslat modem, pokud mas zapujceny.

  • Už jsem to psal kdysi, když to tady strašilo poprvé. Normální měřič mi běžně ukáže 920/940, tady ta srágora 225/128. Za chvilku mi to smazali, zoufalci. Teď nám to taky nejspíš smažou.

   • Můžu ti odpřísáhnout, že já jsem nic nemazal a myslím, že ani kolegové z redakce ne. Komentáře mažeme a účty blokujeme jen v případě, že tu přijde nějaký spammer dělat reklamu nebo naposledy to byl nějaký magor s rasistickými kecy, kterému jsem zrušil asi deset účtů po sobě, než si dal pokoj.

    Nemůžu ale mluvit za jiné lidi z našeho vydavatelství, kteří mají do administrace také přístup. Jejich chování se nijak neloguje, takže nevím, co kdo dělá. Já jsem si kritiku toho speed testeru všiml a nahlásil to lidem, kteří nám to na web přidali. To bylo už někdy na podzim. Tehdy prý bylo všechno ok, jim to měřilo dobře, mě i kolegům z redakce také. Problém je asi pořád u těch extrémně rychlých přípojek (máš gigabit?). Nahlásím znovu.