Update 1 nevynechte. Windows 8.1 RTM budou od května bez aktualizací

0

V podvečerních hodinách už bude prostřednictvím služby Windows Update dostupná tzv. jarní aktualizace pro Windows 8.1. Od té chvíle si ji smí stáhnout zdarma úplně každý člověk s platnou licencí zmíněného operačního systému. Jestliže ještě používáte původní verzi Windows 8, nezapomeňte nejdříve zajít do Windows Store a stáhnout si opět bezplatně Windows 8.1.

O aktualizaci již víme všechno podstatné, stačí si přečíst naše starší články. Na povrch vyplula jedna novinka, o níž se Microsoft do této chvíle nezmínil. Instalace aktualizace je pro všechny uživatele povinná. Pakliže si ji nenainstalujete, budete mít v budoucnu potíže se získáváním dalších oprav a aktualizací. Situace připomíná Servisní balíčky.

 

Po čase přestal být systém v předchozí verzi podporován, takže jste si aktualizace stáhli jedině pro novější verzi se Servisním balíčkem. Rozdíl je v tom, že mezidobí podpory starší i novější verze obvykle trvalo dva roky. S Windows 8.1 musíte reagovat rychleji. Microsoft totiž pro základní verzi systému bez jarní aktualizace přestane poskytovat aktualizace již v květnu.

Máte myš? Pak uvítáte klasické kontextové nabídky v MetruMáte myš? Pak uvítáte klasické kontextové nabídky v Metru

Zdroj: Microsoft via Neowin

Ohodnoťte tento článek!