Update firmware u Samsungu 830 může způsobit BSOD

0

Samsung si se svým SSD s číslovkou 830 vysloužil uznání širší veřejnosti, jeho vlastní proprietární řadič přinesl solidní výkon a také spolehlivost, kterou u obdobných produktů s řadičem SandForce hledat nelze. Tedy až do vydání nejnovějšího firmware, jenž (jak se zdá) může způsobit BSOD a smrt samotného zařízení.

Na vše se samozřejmě přišlo náhodou, kdy si blíže neurčený uživatel na fóru stěžoval na nefunkčnost disku po aktualizace firmware. Samsung se pak k celé záležitosti vyjádřil poměrně překvapivě: problém je to prý běžný a jediným řešením je odeslání produktu k reklamaci. Naštěstí není vše tak zlé, uživatelé dále tvrdí, že ponechání SSD „v klidu“ či přepojení do jiného portu SATA jej dokáže oživit.

Charakteristika SSD pak vypadá v krátkosti takto: používá nejnovější SATA 6 Gb/s, rychlostí atakuje metu 500 MB/s a na trhu se setkáte s čtveřicí kapacit, jmenovitě s 64GB, 128GB, 256GB a 512GB. Nejlevnější (a také nejméně prostornou) variantu pořídíte již za 100 €, což v přepočtu vychází na nějakých 2500 Kč.

Zdroj: guru3D.com

Ohodnoťte tento článek!