Update pro Vivoactive: Chytré hodinky Garminu umí další funkce

0

Garmin jako výrobce zařízení určených především pro sportovní aktivity, jako běžecké hodinky, cyklopočítače, mapové navigace do aut, letadel nebo lodí, uvedl na začátku roku svoje první chytré hodinky s dotykovým displejem. Zatímco Fénix 3 nebo Forerunner 920 XT jsou především sporttestery s chytrými funkcemi, Vivoactive na to jdou z druhé strany – jsou chytrými hodinkami se sportovními (a docela ořezanými) možnostmi. Chybí jim také podpora pro některé externí snímače, například vylepšený hrudní pás s měřením oscilace a doby doteku s povrchem při běhu. Proto jsou ale výrazně levnější a lehčí, takže se pohodlněji nosí. Celou recenzi si můžete přečíst zde.

Garmin VívoactiveGarmin Vívoactive

Nový firmware 3.0 se konečně naučil některé prvky, které známe z konkurenčních hodinek. Máte k dispozici tři budíčky (doteď pouze jeden), u každého lze nastavit opakování denně, v určité dny nebo jen jednou. Příchozí hovor lze nově odmítnout, což je skvělé, když máte telefon v kapse nebo jedete zrovna na kole a mobil je zahrabaný pod vrstvou oblečení. Stejně tak lze hovor přijmout, případně hovor vytočit poté, co jej volající již položil. To vše bez toho, aniž byste sáhli na telefon.

Další novinkou je vylepšená správa notifikací. Doteď se notifikace (ať už šlo o zprávu, Whatsapp, notifikaci aplikace) objevila na displeji a jediné, co jste mohli dělat, bylo počkat až zmizí, nebo ji zrušit. Zprávu jste si pak mohli přečíst až vstupem do menu se seznamem notifikací. To se nyní zjednodušilo: když přijde notifikace/zpráva, můžete si ji zobrazit klepnutím rovnou a přečíst si tak třeba celý mail. To se hodí především v době, kdy je aktivní měření sportovní aktivity (běh, kolo, plavání) a základní menu není přístupné. (Resp. je, ale až přístupné až po delším podržením displeje. To je při běhu nebo jízdě na kole nepohodlné a třeba na kole skoro až nebezpečné.)

Dále Garmin snížil spotřebu a provedl několik dalších drobných vylepšení, viz oficiální seznam:

  • Added support for Connect IQ SDK version 1.1.2
  • Added Smart Notifications Actions support. Users can now interact with the incoming notifications directly from the notification pop-ups or using the menu button within the notification widget. Users can also reject an incoming call from the device.
  • Added support for multiple alarms and the ability to have recurring alarms (weekday/weekends/daily).
  • Added support to let users have ConnectIQ watch faces even when in sleep mode.
  • Fixed a bug that caused certain devices to go back to the initial language set up pages even after a successful pairing attempt during the initial set up process.
  • Added an additional longer vibration setting.
  • Other bug fixes and enhancements to improve stability and battery life.
Ohodnoťte tento článek!