Upgrade na Windows 8 Pro vás v České republice vyjde na 29,99 EUR

0

Situace okolo cen a upgradu na Windows 8 se stále více vyjasňuje. Dnes vám nabídneme doplňující informace, které se nám podařilo získat. Připomeňme si, co jsme věděli. Microsoft oznámil, že až do 31. ledna 2013 si budou moci prakticky všichni stávající uživatelé Windows pořídit levně upgrade na Windows 8. Za 39,99 USD podle stanovených podmínek dostanete rovnou vyšší edici Pro. (Paralelně běží akce levného upgradu, jež se dotýká majitelů nově koupených strojů s Windows 7, tu sem ale teď plést nebudeme.)

Tip: Akce: upgrade stávajícího počítače na Windows 8 Pro bude za tisícovku

V první řadě si ujasněme, kolik za cenově zvýhodněný upgrade na Windows 8 Pro zaplatíme v České republice. Pro nás bude při objednání závazná cena 29,99 EUR. V přepočtu jde o nějakých 750 Kč, vždy bude ale záležet na tom, jaký je zrovna kurs. Hovoříme o digitální distribuci, kdyby vám ale pouhé stažení instalačních souborů nevyhovovalo, budete si moci za příplatek objednat lisované DVD.

Platit budeme kartou (Visa, Eurocard, Amex), jen si ohlídejte, aby ta vaše podporovala platby přes internet. Případně můžete využít PayPal. Rozhodně si nebudete moci koupit tolik kopií, kolik budete chtít. Na jednoho uživatele, případně organizaci, připadá maximálně pět licencí. V běžné domácnosti to bude jistě více než dostatečný počet. Až do ledna, kdy budou Osmičky levnější, bude v prodeji upgrade pouze na Windows 8 Pro. Upgrade na základní edici Windows 8 Core se začne prodávat později, až po skončení akce.

 

Od 1. února bude cena systému navýšena na standardní hodnotu, její výši ale stále neznáme. Pokud se Microsoft nerozhodne pro zachování, tak ji navýší, což je ostatně nejpravděpodobnější scénář. Formou upgradu se ale od té doby budou prodávat Windows 8 Core, která budou levnější než vybavenější Windows 8 Pro. Je možné, že bude posléze cena za upgrade na nižší verzi systému odpovídat zvýhodněné nabídce na Pro, jež platí až do konce příštího ledna? To je samozřejmě pouhá spekulace.

Jeden z našich čtenářů se v diskuzi zajímal, zda bude moci výhodně přejít na 64bitovou edici Windows 8, když má na svém počítači 32bitová Windows XP. Nákup upgradu možný bude, jen v takovém případě logicky budete muset provést čistou instalaci systému.

Zdroj: vlastní

Ohodnoťte tento článek!