Úřad pro ochranu osobních údajů udělil dosud nejvyšší pokutu za spam

0
Spam
Ilustrační foto

Společnost Eurydikapol (dříve JH Holding) odešla ze správního řízení vedeného ÚOOÚ s rekordní pokutou 4 250 000 Kč (může udělit až 10 000 000 Kč). Firma rozesílala nevyžádaná obchodní sdělení, na což si na úřadu stěžovalo 700 lidí. Ti Eurydikapolu nedali souhlas se zasíláním, ani nebyli jeho zákazníky.

K této prozatím nejvyšší částce dospěl Úřad na základě zhodnocení podaných stížností, jichž obdržel okolo 700. Tato nevyžádaná obchodní sdělení byla zasílána opakovaně po dobu téměř jednoho roku. Při stanovení výše sankce Úřad zohlednil jak celkový počet přijatých stížností, tak počet unikátních adres, na které byla obchodní sdělení zaslána, tedy počty lidí, kteří byli zasaženi takovým protiprávním jednáním,“ popsala předsedkyně ÚOOÚ Ivana Janů.

Přitěžující okolností pro Eurydikapol byl fakt, že spam posílal i v době, kdy ji již úřad upozornil, že by to neměl dělat. Podle ÚOOÚ během roku zaslal uživatelům několik desítek e-mailů, v jednom případě dokonce přes 200.

Jak je vidět ze stížností u Dtestu, Eurydikapol ani nerespektoval žádosti o zrušení zasílání zpráv a při zablokování adresy posílal spam z jiné. Podle komentáře na kdovolal.cz navíc firma obtěžovala i přes telefon. Používala prý čísla 222 365 344, 773 136 398 a 776 346 234.

Ohodnoťte tento článek!