USA hostují 43 % nejdůležitějších webů. Česko jich má 0,6 %

0

Analytici z blogu Royal Pingdom protáhli Excelem databázi měřiče Alexa.com, která obsahuje záznamy o milionu nejnavštěvovanějších webech světa a zjistil, odkud ony stránky nejčastěji pochází. Asi vás nepřekvapí, že téměř polovina je ze Spojených států.

Top 20 web hosting countries
Top 20 zemí v počtu hostovaných webů, zdroj: Royal Pingdom

Větším šokem ale je, že Česko je na 17. místě i před takovými giganty jako Jižní Korea nebo Indie. Slovensko je se 1208 weby na 47. příčce. Přitom co do počtu internetových uživatelů se naše republika pohybuje někde ve čtvrté nebo páté desítce, viz WolframAlpha nebo Internet World Stats.

Metodiku Alexa.com pochopitelně můžeme zpochybnit. Jen v Česku je podle ní Google před Seznamem, iDnes před Novinkami, některé weby tam jsou několikrát, protože mají více aliasů. Jenže mnoho jiných globálních srovnání neexistuje. A pokud Alexa chybuje ve všech zemích stejně, výše uvedený graf může odpovídat realitě.

Mimochodem: milion top webů je jen nepatrná část z celku. Odhaduje se, že na internetu je už přes půl miliardy webů. Počet náštěv onoho prvního milionu bude přesto větší než u zbytku.

 

Kompletní žebříček a další detaily najdete na royal.pingdom.com.

Ohodnoťte tento článek!