USB jednotka nenalezena: kam se poděla?

0

V nabídce Start klikněte pravým tlačítkem na položku Počítač a v kontextové nabídce vyberte položku Spravovat.

V okně Správa počítače ve stromové struktuře v levé části vyhledejte položku Úložiště a v ní klikněte na položku Správa disků. Objeví se před vámi seznam všech stálých pevných disků, externích disků, flash pamětí a vůbec všech paměťových úložišť.

Nyní potřebujete identifikovat vaši kýženou USB jednotku. To by neměl být problém např. podle kapacity úložiště (pokud např. hledáte 4 GB flashovou paměť, tak v seznamu zarolujete na sloupeček Kapacita a hledáte v něm řádek s patřičnou hodnotou). Pokud si přece jen nejste jisti, můžete vysledovat detaily o jednotlivých úložištích tak, že kliknete na jedno z nich pravým tlačítkem a zvolíte položku Vlastnosti. Pokud na kartě obecné pod heslem Typ najdete Vyměnitelný disk, pak jste našli ten správný.

Na požadovaný disk klikněte opět pravým tlačítkem a v kontextové nabídce zvolte Změnit písmeno jednotky a cestu… a v novém okně klikněte na Změnit…

Ze seznamu písmen vyberte jedno, které bude vyměnitelnému disku přiřazeno. Dbejte na to, aby vybrané písmeno již nebylo použito jako označení jiného disku. Pro všechny případy můžete zvolit písmeno z konce abecedy.

Změnu potvrďte tlačítkem OK. Budete upozorněni, že některé programy v důsledku změny písmena jednotky mohou fungovat nesprávně – potvrďte tlačítkem Ano.

V seznamu disků byste nyní u vybraného paměťového úložiště měli vidět změněné písmeno. Pokud máte zapnutou funkci AutoPlay, objeví se před vámi nabídka s možnými aktivitami na disku.

Disk rovněž uvidíte i v nabídce Počítač, odkud budete mít přístup k jeho souborům.

Tento postup můžete bez problémů použít i ve starších verzích Windows – tedy ve Windows Vista a Windows XP.

Ohodnoťte tento článek!