Ušetřete na volání: Se Skypem na mobily i pevné linky

0

Komunikační program Skype nabízí možnost telefonování do sítí mobilních operátorů nebo na pevné linky. To sice oproti volání mezi počítači již není bezplatné, nicméně můžete telefonovat za výhodnější ceny, než nabízí tuzemští telekomunikační operátoři. Pokud navíc často voláte do zahraničí, můžete se Skypem ušetřit i stovky korun měsíčně.

Volba platební metody

Abyste mohli volat na telefony a pevné linky, musíte nejprve na svůj Skype účet dobít kredit. To můžete sice učinit přímo z programu Skype, nicméně pohodlnější možnosti nabízí jeho webová stránka, kterou naleznete na adrese www.skype.com. V její horní části klepněte na položku Koupit kredit a na další stránce pak do řádků Jméno Skype a Heslo zadejte údaje, s nimiž se přihlašujete k vašemu účtu.

Po přihlášení budete dotázáni na platební metodu, pomocí které potřebný kredit pro telefonování uhradíte. Ten můžete zaplatit buď platební kartou Visa či Mastercard, tradičním bankovním převodem, případně přes službu PayPal. U prvních dvou jmenovaných možností (tedy platby kartou nebo přes PayPal) je přičtení kreditu téměř okamžité, u bankovního převodu si pak budete muset počkat 3 až 7 dní, než bude částka připsána na účet firmy Skype.

 

Zajímavou možností je také platba přes systém Paysafecard, kdy si třeba v trafice nebo počítačovém obchodě zakoupíte předplacenou kartu, se kterou kredit zaplatíte. Tato možnost je nejbezpečnější (máte-li strach z plateb na internetu) a přičtení kreditu na váš účet je navíc okamžité. O dostupnosti tohoto platebního systému ve vašem okolí se můžete informovat na webu www.paysafecard.cz.

 

Zakoupení kreditu

Ať se rozhodnete pro jakoukoli platební metodu, klepněte na tlačítko Další a vyberte si požadovanou výši kreditu – buď pět euro (zhruba 120 Kč), nebo deset euro (cca 240 Kč). Po prvním dobití vám příště bude zpřístupněna i možnost nabití vašeho účtu částkou 25 €. Klepnutím na tlačítko Další přejděte k poslednímu kroku.

V závislosti na zvolené platební metodě budete dotázáni buď na informace o vaší platební kartě, či na některé vaše osobní údaje v případě, že budete platit bankovním převodem. Při platbě kartou nebo prostřednictvím služby PayPal bude kredit dobit hned, u bankovního převodu vám na e-mailovou adresu přijdou potřebné údaje k provedení transakce. Při platbě kartou si ale dejte pozor na to, abyste měli povolené platby na internetu.

Volání na telefony

Jakmile vám bude přičten kredit (jeho výši vždy uvidíte v rámečku pod vaším jménem), můžete začít telefonovat – vespod panelu s vašimi kontakty klepněte na nabídku Volání, z nabídky s vlaječkami případě zvolte tu naši a následně na číselníku zadejte požadované číslo.

Klepnutím na zelené tlačítko s ikonou telefonu zahájíte hovor, klepnutím na ikonku mobilu pak budete moci na dané číslo poslat SMS zprávu.

Uložte si kontakty

Pro rychlejší vytáčení často volaných čísel si k vašim kontaktům přidejte jejich telefonní čísla. V panelu s kontakty klepněte na položku požadovaného kamaráda a z nabídky Hovor následně vyberte možnost Přidat telefonní číslo. Až někomu z vašich kontaktů budete chtít příště zavolat, budete nejprve dotázáni, zdali chcete volat na Skype, či na jeho telefon.

Pokud mu budete chtít také poslat textovou zprávu, stačí, když v liště nad políčkem pro psaní klepnete na položku SMS. V liště pak uvidíte cenu odpovídající délce textové zprávy.

Ušetřete na volání: Se Skypem na mobily i pevné linky

Ohodnoťte tento článek!