Úspornější a rychlejší Phenomy II

0

Novinkou na trhu budou tři nové Phenomy II. Dva se jeví jako staré, jeden je zcela novým modelem.

Phenom II X4 965 BE pracuje na 3,4 GHz, je tak nejrychlejším procesorem od AMD. Čtyřjádro s obrovskou L3 cache je ale dosti nepopulárním kvůli svému TDP. Spotřeba se nevešla ani do 125 W, proto se hodnota musela zastavit až na 140 W. Nyní se dočkáme už i verze s TDP 125 W.

Phenom II X4 955 BE je to samé v bleděmodrém na 3,2 GHz. Staré TDP je 125 W, nové kousky se ale budou prodávat s TDP 95 W, což už je poměrně výrazný skok.

Oba výše uvedené procesory jsou z nové revize, která se na trh dostane zhruba ve druhém kvartálu příštího roku. Stejné jádro Deneb ze stejné revizi o které se bavíme, bude tvořit i základ mobilních čtyřjader od AMD.

Co se týče třetí novinky, tou je dvoujádrový Phenom II X2 555. Krásné označení podporuje i líbivá frekvence 3,2 GHz, dvě jádra mají k dispozici opět plných 6 MB L3 cache. Samozřejmě je tu i šance, že se vám podaří odemknout zablokovaná dvě jádra, dostanete tak velmi rychlé čtyřjádro či tříjádro. TDP je 80 W. Procesor by se měl prodávat zhruba za 2 000 Kč, a to už zanedlouho, během čtvrtého kvartálu letošního roku.

Zdroj: Fudzilla

Ohodnoťte tento článek!