Úspornější GeForce 9600 GT

0

Už nějakou dobu se na internetu mluví o nové GeForce 9600 GT „Green Edition“, která by oproti standardní verzi měla nabídnout sníženou spotřebu. Server Hexus.net nyní zveřejnil její specifikace.

Zatím oficiálně nevydaná zelená edice by se měla vyznačovat podtaktovaným jádrem a stream procesory, ale také sníženým pracovním napětím a nižším TDP celé karty: to kleslo z původních 95 na 60 wattů a díky tomu Green Edition nebude potřebovat přídavné napájení. Dá se předpokládat, že karty z Green Edition budou osazeny pouze grafickými čipy vyráběnými 55nm postupem.

A jak je na tom vůbec současná, obyčejná GeForce 9600 GT se spotřebou? Následující graf jsem si vypůjčil z recenze Radeonu HD 4830 na serveru X-bit labs.

Spotřeba v zátěži se spíše než TDP standardní karty blíží hodnotě uvedené u Green Edition. Čísla TDP ale nutně nemusí být mylná: čip G94 má naddimenzovaný blok texturovacích jednotek, který při testu simulujícím reálné hraní (3DMark06 SM3.0/HDR, 1600 × 1200, 4× AA, 16× AF) nemusí být zcela vytížen a kartu by více rozžhavil syntetický test na texel fill-rate. O kolik bude zelená edice úspornější, a hlavně, zdali ve spotřebě srovná krok s Radeonem HD 4670, se snad brzy dozvíme.

Zdroj: Hexus.net

Úspornější GeForce 9600 GT
Ohodnoťte tento článek!