Úsporný ViewSonic VX1932wm-LED: ideál pro ekology

0

Honba za ekologickými monitory nemá ještě ani zdaleka konce, olej do ohně přilévá americká společnost ViewSonic se svým panelem VX1932wm-LED. Již rychlý pohled na parametry vás jistě zaujme, monitor se totiž snaží šetřit cennou energii, jak jen je to možné.

Úhlopříčka panelu je dnes již neoslňujících 19″, rozlišení má standardní poměr stran 16:10 (1440 × 900 obrazových bodů). Podsvícení panelu je relizováno pomocí technologie LED, i jí panel vděčí za skoro neuvěřitelný dynamický kontrast (10 000 000:1), rovnoměrnost podsvícení a pochopitelně příjemnou spotřebu. O kvalitu obrazu se stará monitor sám – inteligentně upravuje jas monitoru a barevné podání podle toho, co zrovna zobrazuje.

Panel má odezvu rovnou hodnotě pěti milisekund, svítivost je 250 cd/m2. Pozorovací úhly odpovídají použité TN matrici, 170° horizontálně a 160° vertikálně. Pro ty z vás, kteří nemáte na stole prostor pro plnohodnotné reproduktory, je k dispozici dvojice 2W reproduktorků. Výstupy nepředvádějí nic nadstandardního, tandem D-Sub a DVI je dnes běžný.

ViewSonic VX1932wm-LED spotřebovává o 50 % méně energie než srovnatelné panely, konkrétně 15 W. Za svůj ekologický přístup obdržel certifikáty Energy Star 5.0 a MPR II. Ani jeho cena není vysoká, seženete jej za přibližných $149. Kompletní parametry včetně udávané spotřeby 15 W najdete na stránce ViewSonicu (záložka Specs).

Zdroj: iTech News

Ohodnoťte tento článek!