Úsvit vystřídal západ. Sunrise se převtěluje se do kalendáře v Outlooku

0

Sunrise řekl své poslední slovo

Kdo si oblíbil kalendář Sunrise, nechť si připraví kapesník. Microsoft velice populární nástroj koupil začátkem roku 2015 a ukončení jeho existence dlouhodobě plánoval. (Podobně koupil poštovního klienta, čímž vzniklo solidní portfolio firmy pro komunikaci a organizaci času pro dvě nejrozšířenější mobilní platformy.)

Od včera se kalendáře přestaly synchronizovat. Během dnešního dne budou účty ve stávajících instalacích odhlašovány. Uložené informace smazány nebudou. Zůstanou ve službě, kterou jste měli k Sunrise přidruženou, ať se jednalo o kalendář od Googlu nebo např. o kalendář v rámci služby Outlook.com. Tímto se s námi Sunrise definitivně loučí. Aspoň ve formě samostatného klienta.

Převtělení do Outlooku

Funkce z nástroje se budou objevovat v Outlooku pro mobilní zařízení. První dávku dostal Outlook pro iOS, Android by nicméně měl brzy následovat. Nově v Outlooku najdete zajímavé kalendáře, může se jednat např. o kalendář se sportovními událostmi. Místo ručního přidávání jednotlivých událostí se tak přihlásíte k odběru a uvidíte celý kalendář. Funkce je zatím dostupná v Outlooku pro iOS těm s e-mailem provozovaným v rámci Office 365.

Ikony u událostí
Ikony u událostí | Foto: Microsoft

E-mailům ve službě Outlook.com bude funkce zpřístupněna během tohoto roku, dostane se rovněž na další služby jako Gmail. Druhou novinku představují ikony u událostí, které jsou automaticky navrhovány na základě názvů událostí. Pakliže se v ní objeví např. slovo „káva“, navrhne Outlook symbol hrnku s kávou. Kancelářský nástroj vám dále prostřednictvím Bingu při psaní doporučí místo, kde se událost odehrává.

Jen nevíme, jak kvalitní budou návrhy v Česku. U vytvořených událostí se pak klepnutím přepnete na navigaci v nástroji, který používáte. Přímo ze Sunrise Microsoft převzal prostředí pro určování dat a časů konání. Navíc se proces jednotil s webem a desktopem. Přibyla také možnost upravovat opakovaná setkání, včetně času konání nebo přizvaných lidí s tím, že si vyberete, zda upravit jen jednu, nebo všechny události v sérii.

Nové prostředí na určování časů a dat
Nové prostředí na určování časů a dat | Foto: Microsoft

Nové opakované události bude ale možné přidávat až v jedné z příštích aktualizací. Podnikové prostředí potěší přidávání setkávání přes Skype for Business. Na další novinky se můžeme těšit i v nadcházejících týdnech a měsících. Nahradí u vás kalendář v Outlooku zrušený Sunrise? Nebo jste si našli jinou alternativu? Podělte se s námi v diskuzi.

Zdroj: blog Sunrise | Office Blogs via Thurrott.com

Úsvit vystřídal západ. Sunrise se převtěluje se do kalendáře v Outlooku

Ohodnoťte tento článek!